Кафедра рослинництва та садівництва імені професора В.В. Калитки  – є однією з провідних кафедр університету та випусковою для спеціальностей 201 «Агрономія» і 203 «Садівництво та виноградарство» на яких навчаються понад 300 студентів.
З 2022 року на кафедрі працює 16 кандидатів наук, доцентів, старших викладачів та асистентів, які викладають понад 60 дисциплін для здобувачів вищої освіти за різними освітніми програмами.
Щороку викладачі видають понад 40 навчально-методичних праць, є авторами навчальних посібників та підручників.
Здобувачам вищої освіти пропонується широкий перелік баз практик на агропідприємствах регіону, де вони можуть не лише здобути необхідні практичні навички, а й продемонструвати роботодавцям свої знання з метою подальшого працевлаштування.
Поєднуючи теоретичну частину підготовки на базі університету з практичною – на робочому місці підприємства студенти спеціальностей «Агрономія» і «Садівництво та виноградарство» мають можливість навчатися за дуальною формою здобуття освіти.
З 2019 року на базі кафедри стартувала нова удосконалена магістерська програма «Агрокебети», що створена у співпраці бізнесу і навчальних закладів. Серед чисельних партнерів даного проекту є Corteva Agriscience ™, МХП, New Holland, IMMER Group, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, «Галс Агро», Kernel, LNZ Group, «Агрейн», «Лімагрейн Україна», HORSCH, AgroHub, SmartFarming, Arzinger, PwC та ін.
Викладачі кафедри здійснюють також підготовку здобувачів за робітничою професією «Плодоовочівник».
Лабораторні і практичні заняття проводяться в спеціалізованих та обладнаних навчальних лабораторіях, комп’ютерному класі. У навчальному процесі ефективно використовується навчальна мультимедійна та комп’ютерна техніка.  Набуття практичних навичок здійснюється при проведенні практичних занять на дослідному полі, теплицях кафедри, дослідному саду, розсаднику, винограднику.
Рекомендована для вивчення дисциплін література доступна здобувачам освіти у науковій бібліотеці ТДАТУ; репозитарію, на освітньому порталі; в методкабінеті кафедри.
Для підвищення якості навчання майбутніх фахівців, на базі кафедри щороку проводяться предметні олімпіади, студентські науково-практичні конференції, семінари з залученням роботодавців, що сприяє реалізації творчих здібностей студентів.
Наукові дослідження на кафедрі проводяться за трьома підпрограмами НДІ АТЕ, пов’язаними з розробкою інтенсивних технологій вирощування зернових, бобових культур,  виробництва плодоовочевої продукції та її первинної післязбиральної обробки. Роботи співробітників кафедри публікуються у виданнях, що індексуються в наукометричних базах Scopus, Web of Science.
Науковці кафедри співпрацюють з науковими та виробничими установами. Налагоджені тісні контакти з представництвами компаній «Сінгента», «Дюпон», «Столлер Юкрейн», «Укрсилікат», «Сіменіс», садівничими господарствами «Агролюкс», «Мелітопольська черешня», «Блекси Фрут».
На кафедрі працює акредитована лабораторія моніторингу якості ґрунтів і продукції рослинництва.
Співробітники кафедри стали ініціаторами створення центру органічного землеробства «Таврія-органік».
На кафедрі функціонують понад 10 студентських наукових гуртків. Результатом роботи ЗВО за ОП «Агрономія» і «Садівництво та виноградарство» є багаточисельні доповіді на наукових конференціях, участь у конкурсах та стипендіальних програмах.
Викладачі кафедри систематично беруть участь у наукових конференціях різних рівнів, науково-практичних семінарах, круглих столах, мають численні публікації у фахових виданнях України, є активними учасниками проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP та грантових програм USAID AGRO, здійснюється наукове керівництво робіт учнів членів «Малої академії наук України».
 Викладачі кафедри систематично проходять стажування та підвищення кваліфікації в навчально-наукових установах, підприємствах України та за кордоном.
На кафедрі також проводиться  І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з таких навчальних дисциплін  як «Ґрунтознавство», «Агрохімія», «Землеробство»,  «Рослинництво та кормовиробництво»,  «Захист рослин», «Насіннєзнавство та стандартизація»,  «Агрометеорологія та агроекологія», «Плодівництво», «Овочівництво», «Ботаніка» та «Хімія».
Кафедрою підготовлені здобувачі вищої освіти, які стали переможцями та призерами ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності 201 – «Агрономія» і 203 «Садівництво та виноградарство», призерами Всеукраїнського та обласного конкурсів студентських наукових робіт.
Кафедра налагоджує міжнародні зв’язки з європейськими університетами: Поморська академія в Слупську (Польща), Пловдівський університет (Болгарія); залучається до міжнародних проектів Служби старших експертів (Senior Experten Service).
Розвиток кафедри спрямований на покращення якості освітніх послуг, а саме, на впровадження інноваційних методів викладання, дидактичних прийомів, систематизацію та уніфікацію методичного забезпечення навчального процесу на кафедрі, широкого впровадження досягнень науки у навчальний процес та виробництво, на налагодження тісних зв’язків по співробітництву з іншими науковими установами та виробничими господарствами, на покращення матеріально-технічного оснащення навчальних та дослідницьких лабораторій.
Положення про випускну кафедру
1. Загальні положення
  • Кафедра – базовий структурний підрозділ університету, факультету АТЕ, що здійснює навчально-виховну і методичну діяльність за напрямом підготовки «Агрономія», зі спеціальності «Агрономія» і здійснює наукову, науково- дослідну та науково-технічну діяльність за певним напрямом «Агрономія».
  • Кафедра створюється рішенням Вченої ради університету за умови, якщо до п складу входить не менше п’яти науково – педагогічних працівників, для яких кафедра є основним місцем роботи, і не менше, ніж три із них мають науковий ступінь або вчене звання.
  • Кафедра рослинництва імені професора В.В. Калитки згідно наказу ректора, є випускова кафедра факультету АТЕ, яка на завершальному етапі підготовки фахівця суттєво впливає на формування професійних та практичних знань і вмінь визначених освітньо-кваліфікаційною характеристикою з відповідного напряму підготовки та спеціальності. Кафедра координує повний цикл освітнього процесу за відповідним напрямом та спеціальністю, забезпечує виконання випускових кваліфікаційних робіт та інших форм державної атестації випускників. Кадровий склад кафедри формується згідно вимог щодо процедури державного ліцензування та акредитації спеціальності..
  • Кафедра безпосередньо підпорядковується ректору університету та декану факультету АТЕ, до складу якого вона входить.
  • Керівництво випусковою кафедрою здійснює завідуючий кафедрою, який обирається на цю посаду за конкурсом Вченою радою університету строком на п’ять років. Із завідуючим кафедрою укладається контракт.
  • Після закінчення терміну обрання, завідуючий кафедрою звітує перед кафедрою та Вченою радою факультету.
  • Робота кафедри здійснюється у відповідності з перспективними та річними планами роботи, що охоплюють навчальну, навчально-методичну, організаційно-методичну, наукову, виховну та інші види робіт і, як правило, складаються на поточний рік.
  • Обговорення питань роботи кафедри відбувається на її засіданнях або науково-методичних семінарах, які проводяться не рідше одного разу на місяць під головуванням завідуючого і в яких приймає участь професорсько- викладацький склад кафедри. При прийнятті рішень шляхом голосування з кадрових питань та з питань науково-педагогічної діяльності приймають участь штатні працівники і наукові співробітники кафедри.
  • Засідання кафедри вважається правомірним, коли в ньому бере участь не менше 2/3 штатного складу кафедри. Рішення кафедри вважається прийнятим, коли за нього проголосувало більше 50% присутніх на засіданні.
  • На засідання кафедри можуть запрошуватись члени ректорату, деканату, інших кафедр і підрозділів університету, а також працівники підприємств, організацій і установ.
  • Засідання кафедри оформлюється протоколом, який підписується завідуючим кафедрою та секретарем.
  • У своїй роботі завідувач випускової кафедри керується Законами України, нормативними документами, наказами та інструкціями Міністерства освіти та науки, молоді і спорту України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, вимогами системи менеджменту якості ISО 9001:2008, статутом університету, наказами та розпорядженнями ректора і проректора з науково-педагогічної роботи та даним Положенням.
З повним текстом положення про кафедру рослинництва імені професора В.В. Калитки можна ознайомитися за посиланням: ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВИПУСКОВУ КАФЕДРУ