Відомості про гуртожитки, вільні місця, розмір плати за проживання


 

Якщо спитати мелітопольців, де знаходиться найкрасивіша історична будівля міста – Вам обов’язково вкажуть на Таврійський державний агротехнологічний університет, який величаво розмістився у самому центрі міста на головному проспекті.

“ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ УНІВЕРСИТЕТУ – надати молодому поколінню освіту, яка буде відповідати ЄВРОПЕЙСЬКИМ СТАНДАРТАМ навчання. Нам необхідно інтегруватись у СВІТОВУ ОСВІТЯНСЬКУ СИСТЕМУ, використовуючи для цього багатовікові НАЦІОНАЛЬНІ ТРАДИЦІЇ, вітчизняний педагогічний досвіт та міжнародні зв’язки. Необхідно формувати свідому, ВСЕБІЧНО РОЗВИНЕНУ ОСОБИСТІСТЬ, спроможну стати у майбутньому активним учасником розбудовиНЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ.

Цей вислів ректора університету відмінника аграрної освіти та науки України, Заслуженого працівника освіти України, професора Володимира Миколайовича КЮРЧЕВА стали крилатою фразою.

Гуртожитки №№ 1, 3, 4 університету є КРАЩИМИ гуртожитками міста.

Коротко про 4-ий гуртожиток. Він являє собою 9–ти поверхову будівлю блочного типу. Рік побудови – 1985. Гуртожиток обслуговує студентів економічних спеціальностей факультету Економіки та бізнесу. Гуртожиток розрахований на 510 койко-місць. Постійно в гуртожитку проживає біля 400 студентів, декілька блоків займають сімейні студенти.

В гуртожитку щорічно, до початку навчального року, проводиться якісний поточний ремонт. В проведенні ремонтних робіт та в облагородженні території навколо гуртожитку, а також при виконанні ремонту кімнат активну участь приймають мешканці гуртожитку.

Заходимо в гуртожиток і попадаємо в хол гуртожитку з місцем для чергового. В гуртожитку діє сувора пропускна система. Всі мешканці мають перепустки, які оформлюються на початку навчального року на основі наказу ректора університету про поселення в гуртожиток. В холі є місце зустрічі гостей, де відвідувачі можуть поспілкуватися з мешканцями гуртожитку.

Черговий по гуртожитку на робочому місці має телефон. На випадок відсутності електроенергії – є ліхтар, гасова лампа. На випадок непередбачених подій є ревун, по сигналу якого в холі гуртожитку збирається Студентська рада і члени студентського ДНД факультетів. Також на місці чергового по гуртожитку є дошка для запасних ключів від блоків, журнал для реєстрації здачі і видачі ключів, журнал обліку відвідувачів гуртожитку.

В післяобідній час в холі гуртожитку постійно присутні два чергових студента як помічники чергового.

У вечірній час гуртожиток за графіком відвідують працівники деканатів і викладачі кафедр факультетів. За результатами перевірки стану побуту і поведінки студентів в гуртожитку, а також про проведені заходи виховного характеру в спеціальному журналі робиться відмітка. Адміністрацією університету на основі подання начальника гуртожитку і аналізу журналу “чергового викладача” приймаються відповідні рішення.

На першому поверсі гуртожитку розміщена кімната начальника гуртожитку і кімната паспортиста. В них обладнані відповідним чином робочі місця, є сейфи для зберігання всієї необхідної документації. В кімнаті начальника гуртожитку є дошка із запасними ключами від усіх кімнат на випадок пожежі.

В кімнаті начальника гуртожитку проводиться:

 • роз’яснювальна індивідуальна робота з питань дотримання техніки безпеки в побуті,
 • засідання студентської Ради гуртожитку,
 • бесіди з батьками мешканців гуртожитку та інше.

Всі проведені начальником гуртожитку виховні заходи фіксуються у відповідних журналах.

Для проведення відкритих масових заходів виховного плану, клубної та гурткової роботи, роботи Студентської Ради в гуртожитку є кімната святкових подій.

Тут проводяться виховні заходи:

 • деканатом – за планом виховної роботи в гуртожитку,
 • кафедрами факультетів – за планом-графіком виховної роботи і чергування в гуртожитку.

В гуртожитку протягом навчального року постійно проводяться:

 • бесіди з питань науково-технічного прогресу,
 • зустрічі з юристами, працівниками правоохоронних органів, медичних установ,
 • бесіди і зустрічі до святкових та знаменних дат,
 • вечори запитань та відповідей на різну тематику (трудове, правове, естетичне, моральне, екологічне, фізичне, патріотичне виховання),
 • організація трудових годин по упорядкуванню території гуртожитків,
 • бесіди “Суворе виконання вимог внутрішнього розпорядку – закон життя студента” та інші,
 • консультації по підготовці до здачі екзаменаційних сесій та задачах практик.

Для організації проведення заходів запрошуються працівники бібліотеки університету, центру культури і дозвілля студентів, викладачі кафедр гуманітарних наук.

В цьому ж приміщенні також організовується робота клубів за інтересами.

В гуртожитку працюють:

 • клуб молодої сім’ї,
 • клуб естетичного виховання,
 • інформаційний клуб “ГАРМОНІЯ”,
 • студентський театр естрадним мініатюр,
 • спортклуб “АТЛЕТ”,
 • шахово-шашковий клуб.

Тут же проходять засідання Студентської ради. Студентська рада гуртожитку входить в загальну структуру студентського самоврядування університету, працює за відповідним планом роботи.

В компетенцію Студентської Ради гуртожитку входять (на дорадчому рівні):

 • питання поселення в гуртожиток,
 • організація пропускного режиму і чергування в гуртожитку,
 • контроль за дотриманням правил внутрішнього розпорядку,
 • організація відшкодування заподіяних матеріальних збитків,
 • контроль санітарного стану на поверхах.

Студентською радою також організується дозвілля студентів – мешканців гуртожитку. Проводяться тематичні музичні вечори, різноманітні свята.

На першому поверсі гуртожитку відповідним чином укомплектовано ряд допоміжних приміщень:

 1. Кімната для зберігання постільних речей, в якій є відділ чистої та грізної білизни.
 2. Вітальня і кімната для відпочинку. У вітальні мешканці гуртожитку спілкуються з рідними та батьками. При потребі, кімната для відпочинку може бути надана батькам на нічліг.
 3. Готельний комплекс підвищеного комфорту.
 4. Кімната для прибиральниць та обслуговуючого персоналу.
 5. Кімната для зберігання особистих речей мешканців та господарського інвентарю.
 6. Два ізолятори №1 та №2 з окремими санітарно-гігієнічними приміщеннями.
 7. Кімната з робочим місцем сантехніка.
 8. Кімната з робочим місцем електрика.

На кожному поверсі гуртожитку розміщено 12 жилих блоків, є дві кухні, дві кімнати для прання з сушильнями, чотири балкони.

Жилий блок складається з двох кімнат, площею 12 і 18 квадратних метрів. Блок повністю ізольований. Менша кімната розрахована на двох мешканців, більша – на трьох. В кімнатах створені всі умови для відпочинку і для навчання, занять по підготовці до семінарських і лабораторних робіт.

Гуртожитки університету мають розширений доступ до мережі Інтернет. Тут діють комп’ютерні класи. По гуртожиткам розведена відповідна сітка для підключення до мережі доступу до Інтернет власних комп’ютерів. В кожному гуртожитку кількість таких комп’ютерів перевищує п’ятдесят.

Крім кімнат в блоці є умивальник з холодною і гарячою водою, окремо туалет і душова кабіна. Для забезпечення гарячого водопостачання для мешканців гуртожитку вирішено питання створення власної бойлерної.

В гуртожитку №4 діють душові комплекси.

На кожному пів поверсі гуртожитку розміщена одна кухня. На кухні створені умови для приготування їжі. Кожна кухня укомплектована трьома трьох камфорними електричними плитами, розділочним столом, шафою для збереження посуду.

Пів поверх має власну пральню з сушильнею. В ній є умивальник з холодною і гарячою водою В пральні мешканці гуртожитку мають можливість сушити білизну.

Планується створення буфету, що буде обслуговувати два гуртожитки університету №1 и №4. Торгівельний зал буфету розрахований на 50 посадкових місць. Маються виробничі приміщення, де встановлене устаткування для підігріву і готування їжі. Буфет буде входити в систему громадського харчування університету. В зв’язку з цим, мешканці гуртожитку будуть харчуватися за доступними цінами.

Дозвілля і заняття спортом мешканців гуртожитку відбувається в спеціалізованих спортивних залах кафедри фізичного виховання і спорту університету під наглядом висококваліфікованих інструкторів.

З метою створенню дійової системи фізичної освіти і спорту керівництво університету приділяє постійну увагу розвитку кафедри Фізичного виховання і спорту.

Кафедра має 9 спеціалізованих спортивних залів. Основні з них: ігровий зал площею біля 350 квадратних метрів, зал важкої атлетики площею 80 квадратних метрів, чоловічій і жіночій тренажерні зали площею відповідно 210 і 68 квадратних метрів, зал психо-фізичного розвантаження площею понад 40 квадратних метрів.

В теперішній час при спортивному клубі кафедри постійно працюють 12 спортивних секцій. Спортивний клуб університету активно культивує такі популярні види спорту як атлетизм, вільна боротьба, гирьовий спорт, важка атлетика, гандбол, волейбол, баскетбол, футбол та інші. Режим роботи спортивних залів кафедри сплановано таким чином щоб студенти мали можливість займатися в після урочний час.

На території, підпорядкованій гуртожитку, розміщено декілька спортивних майданчиків для занять футболом, баскетболом, легкою атлетикою.

При підготовці до занять мешканці гуртожитку мають можливість користуватися читальним залом бібліотеки університету, який розрахований на 130 посадочних місць, та книжковим фондом бібліотеки, який зараз становить більш як 500 тисяч примірників.

В бібліотеці університету, як в одній із кращих бібліотек системи аграрних вищих навчальних закладів України, створені ідеальні умови для самоосвіти. З точку зору організації освітньо-виховної роботи зі студентами, вже стали традиційними проведення в бібліотеці усного журналу для перших курсів “Читач і бібліотека”.

На постійній основі в бібліотеці діють тематичні книжкові виставки, бібліографічні огляди, проводяться тематичні літературно-музичні вечори. Крім цього працівники бібліотеки проводять в студентських групах різноманітні тематичні огляди-бесіди. При бібліотеці працює літературно-музичний студентський клуб “Ліра”. Бібліотека надає методичну допомогу в роботі студентським клубам при гуртожитках.

З точки зору змістовного покращення самостійної роботи студентів зараз проведена відповідна організаційна робота по створенню в гуртожитках університету філій бібліотеки університету.       Режим роботи бібліотеки і читального залу дає можливість плідно працювати в після урочний час.

На території університету діє студентський комплекс додаткових побутових послуг. Тут працює пункт ремонту одягу і взуття. Також в згаданому комплексі діє професіональна перукарня.

В комплексі студенти університету обслуговуються на пільгових умовах.