21 червня 2023 року відбулось заключне засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (детальніше…). Одним із питань на порядку денному було:  «Звіт про роботу відділу моніторингу якості освітньої діяльності за 2022-2023 н.р.», яке присутнім доповіла завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності, доцент Радміла Скляр. Відділ моніторингу якості освітньої діяльності працював весь навчальний рік відповідно до затвердженого Плану роботи.

Відповідно до Положення про систему внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в ТДАТУ та Положення про освітні програми в ТДАТУ відділ МЯОД приймає участь в щорічному моніторингу та перегляді освітніх програм університету, що підтверджується відповідним протокол засідання.  У 2022-2023 навчальному році відділом МЯОД було проведено моніторинг стану оновлення 47 освітніх програм університету ступенів вищої освіти «Бакалавр», «Магістр», «Доктор  філософії» відповідно до «Положення про освітні програми в ТДАТУ», затвердженим стандартам вищої освіти або у разі відсутності стандарту – методичним рекомендаціям до розробки стандартів (у редакції наказу Міністерства освіти і науки  України від «30» квітня  2020 р. № 584) і Національної рамки кваліфікацій України (зі змінами, № 519 від 25.06.2020).

Після виправлення зауважень відділу МЯОД та доопрацювання розробниками, освітні програми було затверджено на засіданнях Вченої ради університету (для ОНП – наказ №15-ОД від 01 березня 2023 р.; для ОПП – наказ №34-ОД від 31 травня 2023 р.) та рекомендовано до впровадження в освітній процес: для ОНП – з 02.03.2023 р та ОПП – з 01.07.2023 р.

Всі кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти усіх форм навчання пройшли перевірку на академічний плагіат відповідно до «Положення про систему запобігання та виявлення академічного плагіату в ТДАТУ» за допомогою спеціалізованого сервісу Unicheck.

З метою здійснення моніторингу та періодичного перегляду освітніх програм відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту» від  01.07.2014 р. № 1556-VII (стаття 16. Система забезпечення якості вищої освіти) та «Положення про опитування учасників освітнього процесу в ТДАТУ» на веб-сайті університету було проведено добровільне онлайн-опитування стейкхолдерів.

За результатами опитування 2023-2024 навч. року будуть складені аналітичні звіти моніторингу здобувачів вищої освіти щодо якості викладання дисциплін в двох семестрах, освітньої програми, освітнього процесу та випускників щодо задоволеності якістю  отриманих освітніх послуг.

Впродовж навчального року відділом було здійснено перевірку відповідності існуючому Положенню якості та змісту виданих науково-педагогічними працівниками університету трьох навчальних посібників для надання їм Грифу вченої ради університету. Всі вони пройшли  успішну перевірку на дотримання правил академічного письма через онлайн-сервіс пошуку академічного плагіату Unicheck.

Звіт відділу МЯОД за 2022-2023 навчальний рік було затверджено, а роботу підрозділу визнано задовільною одноголосно.