21 червня 2023 р. відбулося заключне засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. На засіданні підбивали підсумки роботи цілої системи забезпечення якості  освітньої діяльності: Науково-методичної ради, методичних комісій факультетів / інституту, відділу моніторингу якості освітньої діяльності тощо.

На порядку денному були такі питання:

1. Звіти про роботу методичних комісій факультетів і ННІ ЗУП за 2022-2023 н.р.
  2. Звіт про роботу Науково-методичної ради університету за 2022-2023 н.р.
  3. Звіт про роботу Вищої школи педагогічної майстерності у ІІ семестрі 2022-2023 н.р.
  4. Звіт про роботу відділу моніторингу якості освітньої діяльності за 2022-2023 н.р.
  5. Різне.

З першого питання виступили голови методичних комісій факультетів та ННІ ЗУП, які звітували про роботу комісій протягом 2022-2023 н.р. Було означено основні питання щодо освітньо-наукової діяльності, які розглядались на засіданнях: питання організації освітнього процесу; дотримання принципів академічної доброчесності у професійній діяльності; підготовки освітніх програм до проходження акредитації та їх оновлення; обговорення результатів підсумкових модульних контролів та заліково-екзаменаційних сесій тощо. Окремо було презентовано статистичні дані про види і кількість наукових та науково-методичних розробок викладачів університету, розглянутих і рекомендованих до друку або до надання Грифу  Вченої ради ТДАТУ.

Голова НМР, перший проректор Олександр Ломейко звітував про роботу Науково-методичної ради за 2022-2023 н.р. Було відзначено плідну роботу всього колективу щодо розгляду питань з  навчально-методичної діяльності, зокрема увага приділялась роботі науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти на Освітньому порталі ТДАТУ, вчасного якісного наповнення електронних навчальних курсів актуальними матеріалами; розробки навчально-методичного забезпечення з нових дисциплін; нормативного врегулювання навчання за дуальною формою та проходження практик за кордоном; надання методичних рекомендацій з розробки навчальних планів в ТДАТУ на 2023-2024 н.р. та ін. Було наголошено, що протягом звітного періоду була значно оновлена нормативна база університету відповідно до нових реалій функціонування закладу вищої освіти та відповідно до вимог МОН України.

Начальник ННЦ Тетяна Шарова звітувала про роботу Вищої школи педагогічної майстерності у ІІ семестрі 2022-2023 н.р. Було зазначено, що протягом семестру відбулося 11 заходів, спрямованих на обмін досвідом та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ТДАТУ та поглиблення загальних і фахових компетентностей здобувачів вищої освіти, розширення їх можливостей у плані самоорганізації, діджиталізації навчальної діяльності тощо. Було також надано пропозиції щодо вдосконалення роботи ВШПМ, її виходу поза межі закладу вищої освіти.

Завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності Радміла Скляр звітувала про роботу у 2022-2023 н.р. Було означено основні вектори роботи відділу за звітній період: моніторинг та оновлення освітніх програм; опитування стейкхолдерів та здобувачів вищої освіти з питань якості освітньої діяльності та обробка результатів, подання рекомендацій щодо вдосконалення освітнього процесу; дотримання принципів академічної доброчесності та перевірка науково-методичних розробок і кваліфікаційних робіт здобувачів освіти на плагіат тощо.

Усі звіти було затверджено, а роботу підрозділів визнано задовільною одноголосно.

У різному було представлено навчальний посібник «Лінійні електричні кола постійного струму» (Автори: к.т.н., доцент Вовк О.Ю., к.т.н., доцент Квітка С.О., к.т.н., доцент Попова І.О.)». Посібник було рекомендовано до отримання Грифу Вченої ради університету на видання.

Директор наукової бібліотеки Ольга Білоцька нагадала членам НМР порядок отримання УДК на наукові та науково-методичні праці, пояснила особливості роботи бібліотеки в дистанційному форматі.