Днями відбулось планове засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. На порядку денному були такі питання:

1.Про внесення змін до положення про підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.
2.Про затвердження плану роботи Вищої школи педагогічної майстерності на І семестр 2023-2024 н.р. та створення академічного руху «Гостьовий професор».
3.Про затвердження Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу в ТДАТУ.
4.Про стан оновлення реєстру та змістовного наповнення навчальних дисциплін для здобувачів старших курсів на Освітньому порталі університету.
5.Про діяльність уповноваженого із захисту державної мови в університеті (мовного омбудсмена) та затвердження плану роботи у 2023-2024 навчальному році.

Директор Інституту підвищення кваліфікації ТДАТУ Анастасія Коноваленко ознайомила членів ради зі змінами в законодавстві, що регулює відповідний аспект діяльності науково-педагогічних працівників. Було розкрито завдання університету, та Інституту підвищення кваліфікації ТДАТУ зокрема, у плані професійного розвитку викладачів. З урахуванням нових вимог МОН України, НАЗЯВО до рівня підготовки науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, сучасних можливостей формальної та неформальної освіти, виробничої необхідності було внесено зміни до відповідного нормативного документу, який отримав назву «Положення про професійний розвиток науково-педагогічних працівників Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного». Положення визначає види, форми, умови та процедури, що забезпечують професійний розвиток науково-педагогічних працівників, механізм оплати, умови і порядок визнання результатів підвищення кваліфікації в ТДАТУ.

Начальник Навчально-наукового центру Тетяна Шарова презентувала членам ради план роботи Вищої школи педагогічної майстерності ТДАТУ, орієнтований на розробку і впровадження освітніх програм підвищення кваліфікації. Також наголошено на активізації академічного руху «Гостьовий професор» з метою розширення географії наукових зв’язків та налагодження співпраці з провідними фахівцями в галузях освіти й науки.

Завідувач відділу моніторингу якості освітньої діяльності Радміла Скляр розкрила основні пункти Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу в ТДАТУ. Було підкреслено, що на сьогодні є чіткі законодавчі норми щодо означеного питання, тож метою цього Положення є забезпечення дотримання принципів та загальноприйнятих норм академічної доброчесності всіма учасниками освітнього процесу ТДАТУ.

Начальник ННЦ Тетяна Шарова ознайомила членів ради із результатами перевірки навчально-методичного забезпечення викладання освітніх компонент на Освітньому порталі ТДАТУ для бакалаврату ІІ-IV курсів та ІІ курсу магістратури. Було визначено типові недоліки електронних навчальних курсів та надані поради з їх удосконалення для максимально комфортного й змістовного навчання здобувачів освіти.

Як уповноважена із захисту державної мови в університеті Тетяна Шарова презентувала Програму розвитку і функціонування української мови в ТДАТУ на 2023-2030 рр. та план роботи мовного омбудсмена на поточний навчальний рік.

З усіх питань члени ради голосували одноголосно.

секретар НМР; доцент
Аліна Землянська