До викладання та організації освітнього процесу в ТДАТУ постійно залучаються практики-професіонали, експерти в галузі цивільної безпеки. Фахівці здійснюють методичний супровід в частині демонстрації сучасних ризикорієнтованих методик у сфері техногенної безпеки для успішного здійснення студентами майбутньої професійної діяльності. Здійснюються спільні наукові та освітні заходи з іншими ЗВО.

Цього разу до нас на платформі ZOOM завітав завідувач кафедри охорони праці і навколишнього середовища НУ “Запорізька політехніка” к.т.н., доцент Нестеров Олександр Васильович. За запрошенням гаранта освітньої програми “Цивільна безпека” другого (магістерського) рівня вищої освіти к.т.н., професора Рогача Юрія Петровича поважним гостем було проведене гостьове практичне заняття з обов’язкової дисципліни “Моніторинг та експертиза безпеки” на тему “Експертне обстеження вантажопідіймальних кранів”.

Здобувачі вищої освіти під керівництвом досвідченого експерта в галузі цивільної безпеки розглянули практичні аспекти проведення робіт з експертного обстеження, технічного огляду (первинного, позач26ергового, повного, часткового) і паспортизації обладнання та об’єктів (вантажопідіймальних кранів, ескалаторів, ліфтів, підйомників, автомобільних підйомників, атракціонів, навантажувачів), експлуатація яких пов’язана з підвищеною небезпекою, як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Викладач чітко і зрозуміло пояснив, яка роль у цьому процесі відводиться експертам технічним з промислової безпеки. А саме у цій сфері можуть себе реалізувати в майбутньому наші випускники-магістри.

За матеріалами в.о. завідувача кафедри ЦБ Зорі М.В.

Зображення4