Наукова робота кафедри у 2016 році

Науково-дослідна робота є однією зі складових частин діяльності кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Головним напрямом наукової роботи кафедри є дослідження актуальних проблем охорони праці при виробництві та переробці сільськогосподарської продукції, що знаходить свою реалізацію у проекті за наступною науковою тематикою:

– розробка методологічної бази для визначення надійності операторів мобільної сільськогосподарської техніки на підприємствах АПК.

На кафедрі діє система поетапного контролю за ходом науково-дослідницької роботи викладачів, а також механізм надання конкретної допомоги кожному претенденту на здобуття вченого ступеня. Передбачається відповідальність завідуючого кафедри за підготовку кандидатів наук, за роботу викладачів над підвищенням своєї кваліфікації шляхом стажування, участі в наукових конференціях.

Постійно проводяться науково-методичні семінари, на яких розглядаються важливі проблеми охорони праці згідно профілю кафедри.

У 2016 році на базі кафедри відбулися такі наукові заходи:

– круглий стіл «Підвищення якості навчання студентів спеціальності «Охорона праці» (Цивільна безпека)»,                 3 березня 2016 р., 20 учасників (іногородніх немає);

– регіональне зібрання присвячене Всесвітньому Дню охорони праці «Стрес на робочому місці: колективний виклик», 28 квітня 2016 року, 28 учасників (іногородніх немає);

– виставка, присвячена дню міста Мелітополь, 25 вересня 2016 року, де кафедрою охорони праці та безпеки життєдіяльності було представлено експозицію побутових приладів для контролю параметрів мікрокліматичних умов будь-яких приміщень: радіометр РКС-20.03 «Прип’ять», цифровий шумомір SL-401, детектор електромагнітних полів DT-1130, термогігрометр T-318.

– виставка, присвячена дню працівників сільського господарства, 18 листопада 2016 року: представлено посібники, підручники, методичні розробки, макет лабораторно-польової установки для збирання рицини методом очісування.

kruhlyj-stil-2 kruhlyj-stil-1kruhlyj-stil-3 kruhlyj-stil-4kruhlyj-stil-5

Викладачами кафедри у 2016 році було опубліковано за кордоном ряд статей, серед яких:

1. Рогач Ю.П. Практичні підходи по оцінці ризику нещасних випадків на підприємствах АПК / Міжнародний науковий журнал «Smart and Young», 2016, №7, С. 76-81.
  2. Рогач Ю.П. Методика розрахунку імовірності захворювань операторів мобільної сільськогосподарської техніки від впливу пилового фактору / Науковий журнал «Sciences of Europe» (Praha, Czech Republic), VOL 4, No 9 (9) (2016), С. 97-100.

Особлива увага надається питанню залучення студентів до науково-дослідної діяльності. Студенти беруть участь у науково-практичних конференціях. Вони активно залучаються до участі в науковій роботі кафедри, спільної роботи з викладачами по підготовці наукових доповідей.

На кафедрі функціонує студентський науковий гурток «Сучасні засоби та заходи охорони праці на підприємстві»:

П.І.Б.

керівника

Тема дослідження гуртка П.І.Б. та № групи

учасника гуртка

1 к.т.н., доц.

Малюта С.І.

Безпечна експлуатація будівель і споруд Кузьменко А.О., 41 ОП

Медюк А.О., 41 ОП

Слюсарь О.В., 41 ОП

2 к.т.н., доц.

Мохнатко І.М.

Державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві Байгушов В.В., 41 ОП

Бугонько В.Ю., 41 ОП

Задорожна М.М., 41 ОП

3 к.т.н., доц.

Гранкіна О.В.

Управління охороною праці Браташ М.В., 41 ОП

Синжерян В.О., 41 ОП

4 к.т.н., доц.. Мазілін С.Д. Організація охорони праці малих підприємств у сучасному виробництві Грибенко М.А., 41 ОП

Твердой В.С., 41 ОП

5 к.т.н., доц.. Бойко О.В. Профілактика  виробничого травматизму Костенко А.С., 41 ОП

Романов П.В,, 41 ОП

Всього, осіб х 12

Студенти кафедри займають достойні місця на всеукраїнських олімпіадах, конкурсах наукових робіт та обласних конкурсах:

– Бурич К.О. – грамота за VI місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Цивільний захист», Національний університет цивільного захисту України, 23-24 березня 2016 року, м. Харків;

– Бурич К.О. – грамота за ІI місце на факультетському етапі обласного конкурсу «Студент року» у номінації «Студент – вчений року», ТДАТУ, 2016 рік, м. Мелітополь;

– Бурич К.О. – грамота за активну участь у науково-дослідній роботі студентів ТДАТУ, грудень 2015 року, м. Мелітополь;

– Бурич К.О. – патент на корисну модель №108483 «Ручний універсальний пожежний інструмент», зареєстровано 25.07.2016 року;

– Білий Є.В. – грамота за ІІI місце на факультетському етапі обласного конкурсу «Студент року» у номінації «Студент – вчений року», ТДАТУ, 2016 рік, м. Мелітополь;

– Ольшанська В. – за відмінні успіхи у навчанні, ТДАТУ, 2016 рік, м. Мелітополь;

– Кузьменко А.О. – диплом за участь у факультетському етапі конкурсу на кращу студентську наукову роботу, ТДАТУ,  2016 рік, м. Мелітополь;

– Бурич К.О. – сертифікат за участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблеми техногенно-екологічної безпеки: освіта, наука, практика», Національний університет цивільного захисту України, 24 листопада 2016 року, м. Харків;

– Білий Є.В. – сертифікат за участь у обласному молодіжному форумі «Формула успіху молоді Запорізького краю», 20-21 травня 2016 року, ОДА, м. Запоріжжя.

2-olimpiada-harkiv

10-sertyfikat-bilyj-zaporizhzhja 8-dyplom-kuzmenko 7-hramota-olshanska9-sertyfikat-burych-harkiv6-hramota-bilyj-iii-misce 5-patent-burych 4-hramota-burych-za-ndr-2015 1-hramota-6-misce-harkiv-2016

Кафедра у процесі наукової діяльності співпрацює з Придніпровською державною академією будівництва та архітектури (ПДАБА), м. Дніпро.