Підготовка компетентних фахівців в галузі цивільної безпеки з огляду на сьогодення є потребою навчальною та актуальною.

З кожним роком  зростає рівень виробничого та побутового травматизму, підвищується ризик травмування не тільки на виробництві, а і в побуті у т.ч. під час надзвичайних подій.

З березня 2016 року в Таврійському державному агротехнологічному університеті відбувся круглий стіл, присвячений підвищенню якості навчання студентів спеціальності «Цивільна безпека».

Підготовка зі спеціальності «Охорона праці» почалась в ТДАТУ в 2011 році. У зв’язку зі змінами переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка кадрів в Україні, виникла необхідність корегування навчального плану та освітньо-професійної програми, опрацювання нових вимог до професійних компетенцій випускників.

З метою встановлення моделі сучасного фахівця з питань цивільної безпеки з урахуванням потреб регіону на круглий стіл були запрошені керівники, фахівці державних установ, оганів місцевої влади та викладачі.

З презентацією проекту навчального плану виступила ІВАНОВА Ірина Євген’євна – декан факультету Агротехнологій та екології, доцент, кандидат  сільськогосподарських наук та РОГАЧ Юрій Петрович – зав.кафедрою охорони праці та безпеки життєдіяльності, професор, кандидат технічних наук, відмінник освіти України, Заслужений працівник освіти України, академік Міжнародної академії  безпеки життєдіяльності.

В обговоренні питань, пов’язаних з підготовкою фахівця, виступили:

Начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Головного управління  Держпраці у Запорізькій області ПЛУТИЦЬКИЙ Микола Миколайович. Він зазначив, що потрібно підготувати спеціаліста, який буде обізнаний у технологіях виконання робіт. Для цього необхідно планувати різноманітні  виробничі практики, де студенти зможуть ознайомитись з реаліями виробництва.

Начальник Мелітопольського міськрайонного управління Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області СЄДИК Денис Петрович висловив думку, що при вивченні пожежної безпеки виробництва слід приділити також увагу питанням вибухової безпеки.

ЧУВАКОВ Ігор Вікторович – головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Головного управління  Держпраці у Запорізькій області надав позитивну оцінку проекту навчального плану та наголосив, що слід докладніше розглядати професійний ризик виробництва.

Про необхідність підготовки фахівців не тільки для виробництва, а і для потреб органів самоврядування, соціально-культурної сфери висловив думку ПАВЛЕНКО Сергій Іванович- заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради м. Мелітополя.

У подальшій дискусії прийняли активну участь ПЕТРОВА Лариса Олександрівна- Начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нащасних випадків та професійних захворювань України у Запорізькій області; РОМАСЬ Володимир Іванович – Провідний інженер з охорони праці Мелітопольських високовольтних електричних мереж ВАТ «Запоріжжяобленерго»; ШЕБИНСЬКА Олена Олександрівна – Головний спеціаліст Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради; БОРИСОВ Максим Всеволодович – Заступник начальника Управління  агропромислового розвитку Мелітопольської райдержадміністрації та члени робочої групи з розробки освітньо-професійної програми. Всі вони зазначили, що  проект наданого плану всебічно відображає  вимоги щодо компетенцій фахівця з Цивільної безпеки.

За результатами круглого столу було прийнято рішення, що представлені концепцію, освітньо-професійну програму та навчальний план ухвалити.

JofztzvD6sQ
noniWwVRTFo

iXTm0XpQXB4

bCimlnXH8k0

YyXZBbZTuFo

5h1XYwGlVWA

ZJI0I_WJCuA