3 березня  2020 року  доктором педагогічних наук, професором Наталею Сосницькою було проведено відкриту лекцію з фізики на тему «Електромагнітні коливання. Змінний струм. Електромагнітні хвилі» для студентів першого курсу спеціальності 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”. На лекції були присутні представники професорсько-викладацького складу кафедри вищої математики і фізики.

Професор Наталя Сосницька продемонструвала професіоналізм та широку ерудицію, вміння зацікавити студентів новим матеріалом та  зосередити їх увагу на головних положеннях, створити творчу та робочу атмосферу. Викладання змісту лекції було аргументованим, логічним і доступним для сприйняття студентами. Наталя Леонідівна ознайомила майбутніх фахівців з електричної інженерії  з прикладними аспектами застосування теоретичних знань на практиці. Особливий інтерес студентів викликала інформація щодо широко поширені коливань в природі і техніці. Радіотехніка, електротехніка змінних струмів і деякі інші галузі техніки цілком засновані на дослідженні коливальних процесів. У фізичних науках коливання зустрічаються усюди: в оптиці, акустиці, механіці, електриці, теорії атома. Вдалим з методичної точки зору було зіставлення рівнянь, що описують механічні і електромагнітні коливання. При вивченні питання змінного струму були наведені приклади роботи джерел змінного струму. Лектор продемонстрував взаємозв’язок роботи із студентами, розглядаючи разом з ними приклади прояву та застосування електромагнітних хвиль  в природі і техніці.

Наталя Леонідівна вдало поєднала методи проблемного навчання з традиційними. Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний мультимедійний презентаційний матеріал, який включав інформативні, графічні дані, фрагменти навчальних відео за зазначеною тематикою. Це дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, пояснення, коментування, бесіди і зберегти стійку увагу слухачів на протязі всього заняття.

Лекцію було проведене на високому науково-методичному рівні й одержало схвальні відгуки.

За матеріалами кафедри вищої математики і фізики:

к.ф.-м.н., доцент Микола Морозов

SAM_4708 SAM_4724SAM_4725