Вибір професії «до душі» за покликанням – справа дуже важка. Молода людина не завжди може відчути, який саме напрям їй обрати, ким бути після набуття середньої освіти. Сформувати зацікавленість та виявити симпатію до обраної професії мають батьки та вчителі. Викладачі кафедри «Вища математика і фізика» також працюють в цьому напрямку і активно проводять профорієнтаційну роботу з випускниками шкіл та інших закладів освіти з метою залучення їх до вступу в наш університет.

Викладачами кафедри були організовані і проведені профорієнтаційні заходи для учнів випускних класів Оріхівського району: комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс «Джерело» Комишуваської селищної ради (директор Петрова Людмила Іванівна) та комунальний заклад «Новотавричеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Комишуваської селищної ради (директор Попова Анжела Василівна) (24.09.2020р.);  Оріхівській гімназії № 1 «Сузір’я» (м. Оріхів) (директор Кудіна Наталя Степанівна) (07.10.2020 р.).

Учням було презентовано структуру Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, зроблено огляд факультетів та спеціальностей, за якими буде проводиться набір абітурієнтів на наступний навчальний рік, проведено анкетування випускників.

Викладачі кафедри «Вища математика і фізика» приймають активну участь у профорієнтаційній роботі разом іншими кафедрами університету. Так Олена Рожкова разом з завідувачем кафедри  «Обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика» д.т.н., доцентом Кирилом Самойчуком та к.т.н., доцентом Сергієм Петриченко  провели профорієнтаційну роботу у навчальних закладах м. Василівка (30.09.2020 р.).

Під час введення карантинних заходів щодо запобігання поширенню COVID-19 профорієнтаційна робота з випускниками навчальних закладів не зупиняеться. Так викладачами було надано інформацію про проведення 1 туру Всеукраїнської предметної олімпіади ТДАТУ, який стартував 1 грудня 2020 р. у наступних навчальних закладах: загальноосвітній навчальний заклад гімназія № 1 «Сузір’я» м. Оріхів та комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс «Джерело» Комишуваської селищної ради (19.11.2020 р.); навчальний комунальний заклад  Мелітопольського ліцею-інтернату  ІІ – ІІІ ступенів (26.11.2020 р.);  ЗОШ № 6 м. Бердянськ та Центр дитячо-юнацької творчості ім. Є. Руднєвої  ВК Бердянської міської ради Запорізької області (27.11.2020 р.).

Крім того в рамках року «Математика» були проведені такі заходи: тематичні заняття-квести “Подорож країною Математика” (11-12 вересня 2020 р.); профорієнтаційний захід «Математичний калейдоскоп» для учнів 8-9 класів закладів середньої освіти Мелітополя в рамках співробітництва КЗ «Центр позашкільної освіти» ММР ЗО (7 листопада 2020 р.);

Відбувається керівництво гуртком МАН (математика) Мелітопольської міської ради. Керівник – асистент Лариса Халанчук.

Продовжує функціонувати група «Кафедра вищої математики та фізики» у соціальній мережі Facebook. 28-29 жовтня 2020 року було розміщено актуальну інформацію про умови вступу до Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного  на сторінці новинного веб-сайту Orekhov_segodnya мережі  Інстаграм.

Не залишився осторонь і додаток-месенджер Viber. Було створено групу у цьому додатку, учасниками якої стали викладачі кафедри та випускники Оріхівської гімназії № 1 «Сузір’я» (м. Оріхів), для щоденного спілкування та перегляду актуальної інформації.

На цьому профорієнтаційна роботи кафедри не закінчується. Всі викладачі проводять бесіди зі студентами денної і заочної форми навчання з питання проведення ними профорієнтаційних заходів з учнями шкіл та інших навчальних закладів за  місцем проживання з метою залучення їх до вступу в університет.

За матеріалами кафедри «Вища математика і фізика»

старший викладач кафедри Рожкова О.П.

stud_conf_TSATU_VMF SAM_4855 4 (1) 1 (1)