Студентський науковий гурток «Практикум розв’язування олімпіадних задач» створено з метою набуття студентами фахових, особистісних компетенцій, накопичення ними досвіду одержання знань та умінь через дослідження, розширення наукового потенціалу й формування навичок науково-дослідної роботи у вільний від навчання час.

Студенти, які відвідують засідання наукового гуртка, мають можливість не лише підвищити рівень знань із фізики шляхом знайомства з різними методами розв’язування фізичних задач, зокрема олімпіадних й нестандартних, але й приймати активну участь в науковому житті. Про результати досліджень молоді науковці доповідають на студентських наукових конференціях, кращі роботи подаються на конкурси та друкуються в збірниках наукових праць, гуртківці беруть участь у предметних олімпіадах, виступають на наукових семінарах та конференціях.

Незважаючи на складні умови, викликані пандемією коронавірусу, у І семестрі 2020-2021 н.р. скарбниця досягнень наукового гуртка «Практикум розв’язування олімпіадних задач» поповнилася 10 новими здобутками.

Так в електронному збірнику наукових праць молодих учених фізико-математичного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка «Наукові записки молодих учених» Шквирею Володимиром (група 21сЕЕ) опубліковано наукову статтю «Формування екологічного мислення студентів під час виконання науково-дослідних проєктів».

Гуртківцями прийнято участь у роботі XIV Міжнародної науково-практичної конференції магістрантів та аспірантів «Теоретичні та практичні дослідження молодих вчених» (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»), IV Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Перспективи розвитку територій: теорія і практика» (Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова) та ІIІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції молодих вчених та студентів «Сучасні інформаційні системи та технології» (Херсонський національний технічний університет).

Шквиря Володимир за доповідь «Технологічні основи виготовлення та дослідження екологічночистих теплоізоляційних матеріалів» на VIIІ Всеукраїнській науково-технічній конференції магістрантів і студентів ТДАТУ отримав грамоту за кращу наукову доповідь.

У рамках роботи гуртка було підготовлено студентів до участі у предметній олімпіаді з фізики, результатом якої стали два призових місця: ІІ місце зайняв Бурлаков Артем (група 21 ЕЕ) та ІІІ місце посів Родін Богдан (група 21 ЕЕ).

Отримано перемогу в Обласному конкурсі для обдарованої молоді в галузі науки у номінації «Технічні науки» (наукова робота «Технологічні аспекти виготовлення гетероструктури СdS/Si»), а також підготовлено роботу «Технологічні аспекти виготовлення напівпровідникових плівкових гетероструктур» на І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Крім цього підготовлено шість доповідей для виступів на засіданнях гуртка.

Наразі студенти-гуртківці продовжують працювати над питаннями топологічної оптимізації виготовлених теплоізоляційних матеріалів, а також опрацьовують питання використання в якості наповнювачів відходів пластику, розробки технологічного маршруту виготовлення суперконденсаторів, котрі будуть поєднувати основні конденсаторні елементи в єдину гнучку структуру, удосконалення конструкції саморобного двигуна зовнішнього згоряння та іншими дослідженнями.

За матеріалами кафедри «Вища математика і фізика»:

к.т.н., старший викладач Дяденчук А.Ф.

ПРОЗ_2

ПРОЗ_3 ПРОЗ_4