Доктор фізико-математичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри вищої математики і фізики Валерій Кідалов один із виконавців проєкту «Novel detector concept for medical gamma probe», що виконується в рамках конкурсу «HORIZON-MSCA-SE-2022».
Мета проєкту: розробка затребуваного на ринку медичного устаткування передових медичних гамма-зондів для радіокерованих операцій. Термін виконання проєкту: 1 жовтня 2023 – 30 вересня 2027

Зростання кількості онкологічних захворювань є одним із основних факторів, що сприяють вдосконаленню науково-технічних і медичних рішень. Щороку в Європі від різних видів раку помирає понад мільйон людей, тому розробка та дослідження сучасних методів медичної діагностики, лікування та технічних удосконалень є невід’ємною частиною роботи та досліджень вчених. Одним із сучасних технологічних досягнень у хірургічному видаленні пухлин є гамма-зонд, який забезпечує точне розташування ракових клітин у пацієнта. Для успішної реалізації проекту буде здійснено скоординований обмін досвідом та знаннями, отриманими в галузі фізики, техніки та технологій; шляхом зміцнення сучасних знань у галузі оптоелектроніки та застосування сучасних технологічних підходів і методів, а також міжнародної співпраці висококваліфікованих науковців та інженерів з Португалії, Польщі, Чехії, Словенії, України, Німеччини, Угорщини та Азербайджану. Учасники проекту мають багаторічний досвід у розробці та дослідженні оптичних детекторів, результатом якого стала розробка високоефективних фотодетекторів з унікальними структурами та параметрами, які перевершують аналоги. Успішна реалізація цього проекту призведе до наукової розробки нового покоління високочутливих гамма-детекторів і, як наслідок, до створення вдосконаленого пристрою детектування.
Метою проекту є розробка високоточного, більш компактного прототипу гамма-зонда для хірургічних операцій. У рамках цього проекту співпраця здійснюватиметься як у дослідницькій, так і в технологічній складових з використанням новітніх методів дослідження та технічного потенціалу, а також через багатоцільові ділові поїздки.

Сабо Андрій Георгійович 2015-2017 роки консультував з питань раціонального використання природних ресурсів сумісного Канадсько-Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Півдня України.