Практична підготовка студентів є невід’ємний та обов’язковий компонент освітньо-професійної програми підготовки фахівців, який сприяє закріпленню професійних знань, умінь та навичок, що були набуті студентами в університеті та їх поглибленню.
Метою практичної підготовки є закріплення набутих теоретичних і практичних знать, освоєння нових технологій, формування професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень, виховання потреби у систематичному оновленні своїх знань для їх практичного застосування, психологічна адаптація до конкретних умов фахової діяльності.
Завдання практичної підготовки є:
– змога прийняття самостійних рішень, виходячи із конкретної виробничої ситуації;
– впровадження самостійних рішень, виходячи із конкретної виробничої ситуації;
– підготовка фахівців, які спроможні вирішувати виробничі завдання в сучасних ринкових умовах і володіти прийомами і методами, що є складовими новітніх технологій;
– набуття професійних навичок;
– співпраці з трудовим колективом і вміння адаптуватися;
– набуття відповідної робітничої професії.
Міжнародна практика здобувачів вищої освіти У зв’язку з інтеграцією вищої освіти України в європейський освітній та
науковий простір, надзвичайно гостро стає питання академічної мобільності здобувачів вищої освіти, яка надає їм можливості отримати сучасні знання у вищих навчальних закладах, установах та організаціях іноземних країн, а також
пройти практику та стажування за кордоном на сучасних сільськогосподарських підприємствах. Міжнародне співробітництво надає змогу підвищувати освітні, наукові та професійні навики здобувачів вищої освіти та випускників університету.
Положення про організацію практики студентів за кордоном Під час проходження практики і стажування здобувачі вищої освіти отримують практичний досвід, досвід міжкультурної взаємодії, а також знання про організаційну структуру підприємств. У такий спосіб суттєво підвищуються шанси на працевлаштування в Україні та за кордоном, відповідно до своєї кваліфікації.
Для навчання, проходження практик та стажування за кордоном передусім необхідне знання іноземних мов на відповідному рівні. Тому, на сьогодні значно зріс інтерес до вивчення іноземних мов, яке поліпшується на
курсах іноземних мов.

На даному етапі розвитку міжнародної співпраці відділ прикладає зусилля в напрямку реалізації спільних проектів із зарубіжними партнерами, грантових програм щодо практичної підготовки і працевлаштування, обміну статтями у наукових журналах, які зареєстровані у науково-метричних базах тощо.