Каталог електронних видань Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного і Методичні розробки кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В.Овчарова поповнилися новим електронним посібником з навчальної дисципліни «Електротехніка та електромеханіка» за авторством доцента Сергія Курашкіна, що продовжує започатковану традицію щорічного випуску навчальних посібників з різних дисциплін, які вивчаються на кафедрі.

Ел_посібник Електротехніка та електромеханіка

Дисципліна «Електротехніка та електромеханіка» вивчається студентами-здобувачами ступеня вищої освіти «Магістр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» в межах спеціалізації кафедри. Метою вивчення дисципліни є набуття здобувачами знань з принципів роботи, будови та використання пристроїв регулювання і перетворення електричної енергії в системах керування електроприводів машин та механізмів в АПК.

Електронний посібник містить систематизоване викладення навчальної дисципліни і відповідає державному стандарту і затвердженій навчальній програмі. Він частково заміняє або доповнює матеріали наведені на освітньому порталі університету і забезпечує можливість здобувачам самостійно або з допомогою викладача засвоїти навчальний курс або його розділ.
Електронний посібник розміщений на сайті університету за посиланням http://elib.tsatu.edu.ua/dep/enf/etem_3/index.html і охоплює 14 тем:

Тема 1. ЗАСТОСУВАННЯ ЧАСТОТНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ.
Тема 2. ЗАСТОСУВАННЯ РЕГУЛЯТОРІВ НАПРУГИ.
Тема 3. ЗАСТОСУВАННЯ АВТОНОМНИХ ІНВЕРТОРІВ.
Тема 4. ЗАСТОСУВАННЯ ІНВЕРТОРІВ, ВЕДЕНИХ МЕРЕЖЕЮ.
Тема 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТРИФАЗНИХ КЕРОВАНИХ ВИПРЯМЛЯЧІВ.
Тема 6. ЗАСТОСУВАННЯ КОНВЕРТОРІВ НАПРУГИ.
Тема 7. СИСТЕМА ІМПУЛЬСНО-ФАЗОВОГО КЕРУВАННЯ.
Тема 8. ПЛАВНИЙ ПУСК АСИНХРОННИХ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ.
Тема 9. КЕРУВАННЯ СЕРВОПРИВОДАМИ.
Тема 10. КЕРУВАННЯ КРОКОВИМИ ЕЛЕКТРОДВИГУНАМИ.
Тема 11. ПРОМИСЛОВІ ПРОТОКОЛИ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ RS232/RS485/RS422.
Тема 12. ДИСТАНЦІЙНЕ КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИМИ СИСТЕМАМИ.
Тема 13. ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЗАСОБИ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ.
Тема 14. ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОПРОЦЕСОРНИХ ПРИСТРОЇВ ЗАХИСТУ ЕЛЕКТРОДВИГУ­НІВ.

З іншими електронними виданнями за авторством НПП кафедри можна ознайомитись на сайті кафедри в розділі «Навчальна робота – Підручники та навчальні посібники – Електронні підручники та посібники» за посиланням  http://www.tsatu.edu.ua/etem/navchannja/pidruchnyky-navchalni-posibnyky-navchalno-metodychna-literatura/elektronni-pidruchnyky-ta-posibnyky/ .

Сергій Курашкін,