З давніх-давен одним з найвеселіших свят в Україні була Масниця. За повір’ям, ідея цього торжества полягає в пробудженні природи, весни і проводах холодної зими. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

Масляна є дуже давнім святом з безліччю традицій, обрядів і повір’їв. Історія виникнення цього свята пов’язана з древнім богом Ярило. У давнину люди приносили в жертву вищим силам не опудало з соломи, як зараз, а живих людей. Більш того, в деяких регіонах така традиція існувала аж до 18 століття. Після прийняття християнства церква скасувала ці варварські обряди і надала святу нові смисли. А сьогодні – це найвеселіше народне свято.

Студенти 41ЕЕ групи (куратор Марина Постнікова) приєдналися до святкування Масляної, яке відбулося у неділю 14 березня у парку культури та відпочинку імені М. Горького.

Вразила велика кількість локацій міських навчальних закладів і підприємств міста Мелітополя, серед яких були і яскраві намети Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Скоморохи, учасники творчих колективів Центру культури та дозвілля, весняне сонечко, тепла погода створювали святкову атмосферу, де не було байдужих, де лунали пісні, де панували веселий настрій та невгамовність молоді, а бажаючі водили хороводи та мали змогу пригоститися смаколиками.

Весна прийшла …

Марина Постнікова,
куратор 41 ЕЕ групи, доцент