Студент Максим Іванов (41ЕЕ група) прийняв участь у Міжнародній науковій Інтернет-конференції «Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації», яка відбулася 26 лютого 2021 року на базі університету Григорія Сковороди в м. Переяславі.

Робота виконувалася згідно плану роботи студентського гуртка «Розробка та удосконалення ресурсоенергозберігаючих пристроїв в АПК» (керівник гуртка доцент кафедри ЕТЕМ Ірина Попова) і було присвячена підвищенню надійності роботи електроприводу, головним елементом якого є асинхронний двигун з короткозамкненим ротором. Надійність роботи електроприводу, в першу чергу, залежить від правильного розрахунку і вибору електричної потужності асинхронного двигуна.

В роботі, на прикладі електродвигуна для сепаратора-молокоочисника, який використовується при виробництві твердого сира для видалення слизу, бактерій, бруду, розподілу на вершки і знежирену частину молока, наведено алгоритм визначення електричної потужності асинхронного двигуна з урахуванням параметрів і привідних характеристик робочої машини, особливостей прийнятої технології виробництва твердого сира, реальних умов його експлуатації та згідно умовам навколишнього середовища.

За результатами цієї роботи була надрукована стаття “Обґрунтування електричної потужності асинхронного двигуна сепаратора-молокоочисника” у співавторстві з к.т.н., доцентом Іриною Поповою у збірнику матеріалів конференції (№68, 2021 р.) університету Григорія Сковороди в м. Переяславі (Україна). В процесі написання статті автори керувались принципами академічної доброчесності, чесної праці та навчання.

Ірина Попова,
кервник гуртка, доцент