Кваліфікаційне проектування має за мету систематизацію, перевірку та узагальнення теоретичних знань, експериментальних даних і практичних навичок, набутих здобувачами вищої освіти в сфері енергетики.

Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня Навчально-наукового інституту загальноуніверситетської підготовки спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка проходили дипломування в термін з 06.12.2021 по 18.02.2022. Наказом № 1739–З від 20 вересня 2021 року було затверджено теми кваліфікаційних проєктів та призначено керівників. На кафедрі електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова дипломувалось 29 здобувачів вищої освіти, керівниками були всі науково-педагогічні працівники кафедри. Захисту кваліфікаційних проєктів передувала робота керівників зі здобувачами, яка проводилась як в аудиторіях кафедри, так і в on-line режимі. Заключним етапом підготовки до захисту кваліфікаційних проєктів став попередній захист, на якому були присутні всі керівники та виконавці випускних робіт. Кваліфікаційні проєкти виконувались з дотриманням норм академічної доброчесності, відповідають положенням статті 42 «Академічна доброчесність» Закону «Про освіту» та успішно пройшли перевірку на плагіат за допомогою сервісу перевірки оригінальності тексту Unicheck Україна.

Наказом № 2224–З від 01 грудня 2021 року було затверджено створення двох екзаменаційних комісій з проведення захисту кваліфікаційних проєктів для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка у Навчально-науковому інституті загальноуніверситетської підготовки. Захист відбувався з 15 по 18 лютого 2022 року. Очолювали комісії Володимир Недойнов  – начальник району електричних мереж ПАТ “Запоріжжяобленерго” Мелітопольського міськрайонного РЕМ (комісія №1) і Едуард Катафєєв (комісія №2) – начальник Будівельно-ремонтного центру Південного регіону ВП Будівництво і ремонт ПрАТ «НЕК УКРЕНЕРГО». В складі комісії працювали співробітники кафедри ЕТЕМ: к.т.н., доцент Діна Нестерчук (заступник голови комісії №1), к.т.н., доцент Марина Постнікова (комісія №1), к.т.н., доцент Олександр Вовк (комісія №2), ст. лаборант Оксана Шуляк (секретар комісії №1).

Захист кваліфікаційного проєкту складався із доповіді здобувача вищої освіти та його відповідей на питання, що виникали у членів комісії стосовно представленої роботи. З 29 здобувачів, що дипломувались на кафедрі ЕТЕМ, оцінку «відмінно» (90-95 балів) отримали 17 осіб, «добре» (75-85 балів) – 10, «задовільно» (65 балів) – 2. Цей результат показує, що здобувачі вищої освіти, мають високий рівень знань, вміють застосовувати набуті практичні навички і їх фахова підготовка відповідає вимогам стандарту освіти за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

Марина Постнікова,
Діна Нестерчук,