stud-sbornyk-tdatu-2022-2 Тіт Здобувач вищої освіти 11МБЕЕ групи Сергій Щербаков за результатами наукової роботи опублікував тези  в збірнику наукових праць молодих вчених, магістрантів та студентів в галузі обладнання, процесів, енергетики, автоматизації, моделювання, обслуговування та ремонтних робіт переробних і харчових виробництв та переробки сільськогосподарської продукції кафедри «Обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика” ТДАТУ на тему «Визначення зв’язків між електрообладнанням при замісі тіста для макаронних виробів».

Опубліковані у тезах результати є продовженням досліджень, проведених у студентському гуртку «Розробка та удосконалення ресурсоенергозберігаючих пристроїв в АПК» (керівник к.т.н., доцент кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова Ірина Попова).

Для автоматизації технологічного процесу ділянки замісу тіста  при виробництві макаронних виробів необхідно, на основі технологічних вимог до системи керування силовим електрообладнанням, обрати параметри та технічні засоби керування, контролю і захисту електрообладнання від аварійних ситуацій: вимірювальні перетворювачі рівнів, руху продукту, засоби контролю послідовності включення електрообладнання, реле часу і виконавчі пристрої – електромагніти заслінок.

У розробленій функційній схемі автоматизації керування силовим електрообладнанням ділянки замісу тіста в процесі виробництва макаронних виробів використані сучасні засоби керування електроприводами, а також удосконаленні засоби моніторингу роботи і захисту асинхронних двигунів ділянки цеху з виробництва макаронних виробів  від аварійних режимів роботи.

Ірина Попова,