Україна має значний технічно досяжний енергетичний потенціал поновлюваних джерел енергії, який, за даними Інституту поновлюваної енергетики НАН України, складає близько 50% загального енергоспоживання в Україні. Сумарно за станом на 1 червня 2017 року загальна потужність генерації з використанням альтернативних джерел енергії в Україні склала 1461,7 МВт (враховувалися потужності сонячної і вітрової енергетики, малих ГЕС і електростанцій на біогазі). Найбільший внесок у розвиток сектора альтернативної енергетики внесли фотоелектричні (сонячні) електростанції. Цього року встановлена потужність української сонячної електроенергетики виросла на 132 МВт (на 23%) і досягла 705 МВт. За цей період було побудовано 67 нових СЕС!

Для ознайомлення з пристроєм і принципом роботи сонячної електростанції майбутніми інженерами енергетиками та викладачами енергетичного факультету ТДАТУ 22 вересня 2017 відбулася екскурсійна поїздка на сонячну електростанцію «Токмак Солар Енерджі», яка розташована в селі Нове Токмацького району Запорізької області.

На території електростанції студенти 11-МБЕЕ, 12-МБЕЕ, 12-ЕЕ та 42-ЕН груп й викладачі кафедр «Електротехнології та теплові процеси» та «Електротехніка, електромеханіка імені професора В.В.Овчарова»  доц. Гулевський В.Б., доц. Квітка С.О., доц. Нестерчук Д.М., доц. Постнікова М.В. могли ознайомитися з пристроями прямого перетворення сонячного випромінювання в електричний струм за допомогою напівпровідникових фотоелементів – сонячними батареями, а також пристроями і елементами електричних мереж.

Перша в нашій області сонячна електростанція була запущена 26 жовтня 2012 року. ТОВ «Токмак Солар Енерджі» ввело в експлуатацію першу чергу СЕС потужністю 1,5 МВ. Загальна ж потужність електростанції на сьогодні складає більше 10 МВт. Надалі загальна потужність буде підвищена до 60 МВт, що дозволить повністю забезпечити електричною енергією два райони області : Токмацький і Оріхівський.

Унікальність цієї станції для України полягає в тому, що в одному місці зібрані усі на даний момент існуючі технології сонячних модулів : полікристалічні, тонко плівкові і монокристалічні. Це дозволило провести дослідження, для того, щоб дізнатися, яке устаткування найбільш прийнятне для нашої широти.

Роботу сонячної електростанції представляв головний енергетик Горенко І.І. Співробітниками станції були представлені панелі, запатентовані фірмою «Токмак Солар Енерджі», які в автоматичному режимі стежать за сонячними променями, отримуючи, таким чином, максимальну кількість енергії.

Після закінчення екскурсії студенти і викладачі виразили вдячність керівництву ТОВ «Токмак Солар Енерджі»  за організацію екскурсії і виразили надію, що подібні станції стануть реальністю не лише в Токмаку, але і в інших районах області, адже за альтернативною енергетикою – майбутнє.

Статтю підготував: доц. Гулевський В. Б.

DSC01305

P70922-102536

P70922-102033

DSC01322

P70922-105035

P70922-102556

WP_20170922_10_20_07_Pro