28 листопада 2023 року відбулось планове засідання Вченої ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (детальніше…). Одним з питань на порядку денному було: «Про дотримання учасниками освітнього процесу положень Кодексу честі ТДАТУ та принципів академічної доброчесності», яке присутнім доповіла  завідувачка відділу моніторингу, к.т.н., доцент Радміла Скляр.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» забезпечення дотримання академічної доброчесності працівниками та здобувачами вищої освіти є невід’ємним складником системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти ТДАТУ, як і всі інші регламенти і процедури, якісне виконання яких не можливе без дотримання цієї вимоги. З урахування вимог чинного законодавства України в університеті розроблені та затверджені нормативні документи: Кодекс честі, Положення про академічну доброчесність, Положення про систему запобігання та виявлення академічного плагіату, якими повинні керуватися у своїй освітній та професійній діяльності всі учасники освітнього процесу.

Кодекс Честі ТДАТУ встановлює загальні моральні принципи та правила етичної поведінки осіб, що працюють і навчаються в університеті, якими вони мають керуватись у своїй діяльності.

Положення про академічну доброчесність учасників  освітнього процесу в ТДАТУ розроблено відповідно до вимог чинного законодавства України та внутрішніх Положень університету та затверджено наказом ректора 26 вересня 2023 р.:

  • визначає засади забезпечення академічної доброчесності в освітній діяльності ТДАТУ
  • підстави та порядок притягнення науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти до академічної відповідальності за порушення вимог академічної доброчесності.

Тому з метою доведення змін у нормативних документах ТДАТУ щодо дотримання норм академічної доброчесності в розрізі функціонування системи внутрішнього забезпечення якості Університету та на виконання рішення Вченої ради (протокол №12 від 30.06.2023 р.) 01 листопада 2023 р. відбулась зведена кураторська година на тему:  «Академічна доброчесність – запорука якісної освіти», яку було організовано відділом моніторингу якості освітньої діяльності. У заході взяли участь більше 300 науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти.

Згідно стандартів та рекомендації забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG-2015) здобувачі є ключовими стейкхолдерами системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти, а їх опитування – є одним з основних інструментарієв для аналізу системи. Тому було проведено опитування щодо стану АДЧ з 16.10.23 до 15.11.23 р. Результати показали високі показники якості освіти в Університеті за всіма запропонованими критеріями оцінювання.

З метою їх більш детального розгляду, відділом моніторингу якості освітньої діяльності будуть опрацьовані аналітичні звіти відповідно до кожної освітньої програми та після аналізу робочими групами ОП з наданням пропозицій щодо покращення стану академічної доброчесності, розміщені на веб-сайті Університету. Для попередження порушень академічної доброчесності в освітній та/або науковій діяльності здобувачів освіти та НПП затверджені заходи, що наведені в рішенні Вченої ради.