Одним з позитивних аспектів власної індивідуальної траєкторії здобувачів вищої освіти є їх право особистого обрання вибіркових освітніх компонентів з переліку вибіркових дисциплін.
Вибіркові навчальні дисципліни – це дисципліни, які пропонуються університетом для більш повного задоволення освітніх і кваліфікаційних вимог особи для власного особистісного та професійного розвитку, потреб суспільства та держави, ефективнішого використання можливостей закладу освіти, врахування регіональних особливостей тощо. Обсяг вибіркових навчальних дисциплін становить не менше 25% від загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для кожного рівня освіти. Обрання вибіркових навчальних дисциплін здобувачами вищої освіти проводиться на засадах прозорості та студентоцентризму.
До вибору навчальних дисциплін потрібно відноситись дуже відповідально, усвідомлюючи, що перелік цих дисциплін буде внесено у додаток до диплому з вказуванням отриманих залікових балів. Тому для студентів спеціальності 263 “Цивільна безпека” була проведена презентація вибіркових дисциплін, яку провели в.о. завідувача кафедри цивільної безпеки Зоря М.М. та гарант освітньої програми “Цивільна безпека” к.т.н., проф. Рогач Ю.П. Звичайно ж, перед студентами постало питання важкого вибору дисциплін, бо кожна дисципліна цікава, пізнавальна та допомагає у формуванні навичок Soft skills.
Після того  здобувачам вищої освіти було запропоновано пройти опитування для визначення вибіркових дисциплін та сформувати власну індивідуальну освітню траєкторію.

Зображення1

Зображення2