7 червня 2020 року виповнилось 80 років Найдишу Володимиру Михайловичу – доктору технічних наук, професору, академіку АІНУ, Заслуженому діячу науки і техніки України.

30 років, з 1977 по 2007 роки, Найдиш Володимир Михайлович завідувач кафедри. А з 2007 року кафедра почесно носить його ім’я.

З метою оптимізації організаційної структури та підвищення якості навчального процесу на підставі рішення ректорату (наказ №110 – ОД від 29.05.2019 р.) про реорганізацію кафедр університету «Технічна механіка» та «Інформаційні технології проектування імені професора В.М. Найдиша» шляхом їх обєднання, було створено кафедру «Технічної механіки та комп’ютерного проектування імені професора В.М. Найдиша» (ТМКП) яка розпочала своє існування з 01.07.2019.

За період з 1987 року під керівництвом проф. В.М. Найдиша сформовано Мелітопольську школу прикладної геометрії, ним запропоновано та розвинуто разом з учнями новий напрямок у прикладній геометрії кривих ліній та поверхонь – дискретне геометричне моделювання. Ефективність проведених в цьому напрямку досліджень підтверджено захистом 3-х докторських та 9 кандидатських дисертацій.

По кількості докторів наук (4 доктори) з прикладної геометрії ТДАТА займав друге місце в Україні після визнаного флагману вітчизняної науки – Київського політехнічного інституту (6 докторів). До речі, на весь Донецьк – 3 доктори наук, Харків – 2, Одеса – 1, Дніпропетровськ – 1, Львів – 1. Це свідчить про високий рівень і значну активність наукових досліджень в ТДАТА. Авторитет Мелітопольської школи було визнано не тільки в Україні, а й далеко за її межами, що підтвердив Всесвітній конгрес з геометрії і графіки, що відбувся у Києві в 2002 році.

З 2001 р під керівництвом проф. В.М. Найдиша працювала спеціалізована вчена рада за спеціальністю “Прикладна геометрія та інженерна графіка”, де було захищено 20 кандидатських дисертацій, з яких 4 – захищено співробітниками кафедри.

У вересні 2004 року було відкрито нову спеціальність №7080402 – “Інформаційні технології проектування”. Відкриття нової спеціальності відбувалося за ініціативою і під керівництвом доктора технічних наук, професора Найдиша В.М.,

Зазначимо, що відкриття нової спеціальності з орієнтацією на сільськогосподарське виробництво здійснено у вузах АПК вперше.

Під керівництвом д.т.н., професора, академіка Академії інженерних наук України В.М. Найдиша була сформована Мелітопольська школа прикладної геометрії, ним запропоновано та розвинуто новий напрямок в прикладній геометрії кривих ліній та поверхонь – варіативне дискретне геометричне моделювання. На цій основі отримуються нові, більш досконалі проектні рішення реальних виробничих проблем моделювання. Зараз цю наукову тему на кафедрі продовжує розвивати к.т.н., доц.. Гавриленко Е.А.

На кафедрі і зараз активно впроваджується науковий напрям роботи.

Тематика наукових досліджень передбачає різноманітні напрями, такі як: варіативне дискретне геометричне моделювання, вітроенергетіка, динаміка ґрунтообробних агрегатів, розробка нових методів дискретної інтерполяції ДПК, що дозволяє підвищити точність та ефективність моделювання процесів та явищ за рахунок застосування нових більш адекватних, моделей, що загалом веде до зниження енергетичних, матеріальних і трудових витрат виробництва.

Кожен рік випускаються збірники наукових праць, де друкуються матеріали за результатами досліджень вчених кафедри.

Викладачі кафедри постійно підтримують творчі зв’язки з базовими підприємствами регіону, мають тісні зв’язки з провідними науковими центрами України В результаті такої співдружності формується тематика навчальної та науково-дослідницької роботи кафедри.

Кафедра приділяє багато уваги залученню студентів до наукових досліджень. Студенти беруть участь у щорічних університетських науково-практичних конференціях і регулярно займають призові місця. Під керівництвом викладачів кафедри щорічно надсилаються наукові роботи для участі у Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних конкурсах науково-дослідницьких робіт, які відзначаються дипломами та грамотами Міністерства освіти і науки України.

Мелітопольська школа прикладної геометрії д.т.н., професора, академіка Академії інженерних наук України В.М. Найдиша– варіативне дискретне геометричне моделювання продовжує свій розвиток.

Світла пам’ять Найдишу Володимиру Михайловичу.DSC08937