14 лютого 2018 року була проведена спільна кураторська година на факультеті ІКТ для груп 11 КН і 21 КН, куратори Лариса Халанчук, асистент кафедри вищої математики і фізики, та Дмитро Лубко, доцент кафедри комп’ютерних наук.

Для студентів запрошений старший викладач Ольга Зімонова з кафедри суспільно гуманітарних наук розповіла про історію та традиції виникнення святкування дня Святого Валентина.

Загалом традиції у всіх країнах, які відзначають день Святого Валентина, мало чим відрізняються одне від одного. Є хіба що свої маленькі особливості. Наприклад, у британців довгий час існував звичай, вибирати собі Валентину: дівчата писали на шматочках пергаменту свої імена і складали їх у якусь посудину. Хлопці по черзі тягнули клаптики, і та, що діставалась молодику, ставала його Валентиною на весь рік. Юнаки складали своїй обраниці сонети, грали їй на лютні, всюди її супроводжували.

Але Саудівська Аравія та Іран належать до країн, які не просто не святкують День всіх закоханих. У них свято офіційно заборонене, а кожного, кому спаде на думку відзначити його, чекає штраф. Тут ви не знайдете в магазинах ні червоних троянд, ні ведмедиків, ні валентинок.

Розповідь про особливості святкування дня Святого Валентина була цікавою для студентів, які подякували доповідачеві за змістовну доповідь.

За матеріалами кафедри вищої математики і фізики