Науково-дослідна робота є одним з пріоритетних напрямів формування єдиного освітнього простору, що базується на забезпеченні тісної взаємодії фундаментальної науки, освіти та професійного середовища. Значна увага на кафедрі приділяється залученню викладачів та студентів до проведення досліджень, забезпеченню високої ефективності і конкурентоздатності наукових праць.

Наукова робота викладачами проводиться відповідно до плану наукової роботи кафедри та індивідуальних планів роботи викладачів. За результатами наукових досліджень у 2020 році викладацьким складом у співавторстві опубліковано 3 статті у базі даних Scopus, 1 стаття у базі даних Web of Science, 1 стаття у міжнародному виданні, 5 фахових статей у наукових виданнях України, 1 стаття в базі даних Index Сopernicus, 4 статті у нефахових виданнях, а також випущено 1 монографію.

На кафедрі систематично проводяться конференції та семінари, на яких відбувається апробація результатів наукових напрацювань викладачів. Так, на Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Розвиток сучасної науки та освіти: реалії, проблеми якості, інновації», проведеної на базі кафедри 27-29 травня 2020 р., було висвітлено результати 20 наукових досліджень.

Крім цього було опубліковано 11 тез на міжнародних (Міжнародна конференція «ICHTML 2020: the international conference on history, theory and methodology of learning», Міжнародна конференція “Problems of  automated electric drive” (PAEP, 2020), Міжнародна науково-методична Інтернет-конференція «Проблеми вищої математичної освіти: виклики сучасності», Міжнародна науково-практична конференція «Освіта та наука: пам’ятаючи про минуле, творимо майбутнє» (з нагоди вшанування 85-ої річниці з дня народження професора Євгенія Васильовича Коршака), «Problems of  automated electric drive» тощо) та 5 на всеукраїнських (Науково-практична конференція «Вища освіта України в контексті цивілізаційних змін та викликів: стан, проблеми, перспективи розвитку», Всеукраїнська науково-практична Інтернет – конференція з міжнародною участю «Моделювання в освітньому процесі» присвячену 90-річчю від Дня народження професора Калапуши Л.Р., Всеукраїнської науково-методичної інтернет-конференції «Актуальні науково-методичні проблеми фізики та математики у закладах вищої освіти», Актуальні проблеми математики та інформатики: збірка тез доповідей Одинадцятої Всеукраїнської, Вісімнадцятої регіональної наукової конференції молодих дослідників тощо) конференціях за межами ТДАТУ, а також 4 закордонних конференціях (III Міжнародна науково-практична конференція «EURASIAN SCIENTIFIC CONGRESS» (Барселона, Іспанія), IX Міжнародна науково-практична конференція «SCIENTIFIC ACHIEVEMENTS OF MODERN SOCIETY» (Ліверпуль, Великобританія), International scientific-practical conference: Theory and practice: problems and prospects (Marijampole, Lithuania), IХ Міжнародна науково-практична конференція «ACTUAL ASPECTS OF DEVELOPMENT IN THE CONTEXT OF GLOBALIZATION» (Флоренція, Італія)).

Залучення студентів до наукової роботи є важливим напрямом діяльності кафедри. Участь у науково-дослідницькій роботі студентів значно підвищує рівень їх професійної підготовки, суттєво зменшує тривалість адаптації випускників до умов виробництва. Молодь постійно залучається до участі в наукових гуртках, конференціях, конкурсах, олімпіадах.

За результатами НДР студентів опубліковано 5 тез доповідей на міжнародних конференціях України (науково-практична конференція студентів, молодих учених, науково-педагогічних працівників та фахівців «Сучасні проблеми експериментальної та теоретичної фізики та методики навчання фізики», ХLІ Міжнародна науково-практична iнтернет-конференція, ХХVII Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених КрНУ ім. Михайла Остроградського та інші). Отримано перемогу (ІІІ місце) на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт (Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського: 30 травня 2020 р. (Лист МОН ДНУІМЗО № 22.1/10-531 від 25.02.2020 р.), секція 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Чепак Анастасією (21ЕЕ група) з роботою «Оптимізація параметрів теплиць Запорізької області» (Наукові керівники д.пед.н., професор Сосницька Н.Л., к.т.н, доцент Назарова О.П.). Робота Курчанова Артура (11ЕЕ група) «Моделювання конструктивно-технологічних параметрів силових трансформаторів» на вищеназваному конкурсі також відмічена дипломом ІІІ ступеня (Наукові керівники д.пед.н., професор Сосницька Н.Л., к.т.н, доцент Назарова О.П.). Наукова робота «Матеріали на основі оксидів перехідних металів у приладах силової електроніки» (Шквиря В. В., Дяденчук А. Ф.) посіла ІІ місце (спеціальність 161 «Хімічні технології та інженерія») в V Всеукраїнському конкурсі студентів і молодих вчених «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні».

Наразі проводиться активна робота студентів та їх керівників-викладачів кафедри з підготовки для участі у І турі Всеукраїнських олімпіад із фізики та математики, Науково-технічній конференції студентів і магістрантів ТДАТУ та інших заходах за межами університету.

За матеріалами кафедри «Вища математика і фізика»:

к.т.н., старший викладач Дяденчук А.Ф.

sertificat_npp diplom_stud