Викладачі кафедри вищої математики і фізики представляли наш університет на ІIІ Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи професійної підготовки фахівців в умовах євроінтеграції», яка пройшла 18–19 квітня 2019 р. в Льотній академії Національного авіаційного університету у місті Кропивницький.

Професор Наталя Сосницька виступила з пленарною доповіддю «Формування науково-дослідницької компетентності при навчанні фізики на засадах STEM-освіти». Вона зазначила, що STEM-освіта – це категорія, яка визначає відповідний педагогічний процес (технологію) формування і розвитку науково-дослідницьких, розумово-пізнавальних і творчих якостей молоді, що забезпечує конкурентну спроможність на сучасному ринку праці: здатність і готовність до розв’язання комплексних задач, критичного мислення, творчості, когнітивної гнучкості, співпраці, управління, здійснення інноваційної діяльності. Тобто, сьогодні особливого значення набувають завдання формування компетентностей особистості в умовах наскрізної інтеграції в чотирьох напрямках: наука, технології, інженерія, математика та визначення умов формування науково-орієнтованої освіти на основі модернізації математично-природничих та гуманітарних профілів освіти.

Заочну участь в роботі конференції взяли:

– к.ф.-м.н., доцент Микола Морозов, ст. викладач Лариса Халанчук, тема доповіді «Моделювання кванторозмірних гетеросистем та методичне забезпечення курсу «Фізичні основи інформаційних технологій», науковий напрямок – актуальні аспекти розвитку STEАM-освіти та дуальної освіти в умовах євроінтеграції;

– асистент Галина Онищенко, тема доповіді «Професійна підготовка бакалаврів з комп’ютерних наук в аграрних університетах», науковий напрямок – інноваційні підходи до професійної освіти на засадах сталого розвитку;

– аспірант кафедри Сергій Кулєшов, тема доповіді «Особливості професійної підготовки фахівців з інформаційних технологій в університетах США», науковий напрямок – зарубіжний досвід професійної підготовки фахівців.

За матеріалами кафедри «Вища математика і фізика»

IMG-5e2787decf6a6c00fc272d0497a81f7b-V