Поряд з традиційними джерелами електроенергії – атомними, гідро- і теплоелектростанціями в останній  час активно будуються і експлуатуються електростанції, в яких застосовуються відновлювані джерела енергії – сонце, вітер тощо.

Південь України як найкраще сприятливий для інвестицій в енергетичну галузь, зокрема в сонячні та вітроелектростанції, тому в останні п’ять років кількість подібних електростанцій суттєво зросла: це Ботієвська і Приморська ВЕС, Токмацька СЕС, Скіфія-Солар-2 (м. Мелітополь), СЕС Солар-Парк Веселе, Якимівська СЕС, Велитон-Солар (с.м.т. Новоалексіївка), Партизанська СЕС, будується Запорізька ВЕС (с. Гірсовка). Завдяки значній сонячній активності, меншій вартості, швидкості інсталяції сонячні електростанції більш поширені ніж вітроелектростанції. Тільки за останній рік були побудовані і здані в експлуатацію Мелітопольська і Якимівська СЕС.

Сонце є єдиним значним невичерпним джерелом енергії в майбутньому. В даний час використання тільки однієї сонячної енергії може повністю задовольнити потреби людства в необхідній кількості електроенергії.

Для ознайомлення з роботою однієї з подібних електростанцій викладач кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В.Овчарова к.т.н., доцент Курашкін С.Ф. відвідав фотогальванічну електростанцію «Партизани» у с.м.т. Рикове Генічеського району Херсонської обл.

Фотогальванічні панелі займають площу 300 га і мають встановлену потужність  15 МВт. Вироблена електроенергія постійного струму подається до інверторів, які перетворюють її у змінну – це дає можливість завдяки силовим трансформаторам отримати напругу 10 кВ.

В ході екскурсії к.т.н., доцент Курашкін С.Ф. ознайомився з обладнанням, яке застосовується на електростанції, його технічними особливостями, а також умовами праці на об’єкті.

За поданням:
к.т.н., доцент Курашкін С.Ф.