Підсумком проведених наукових досліджень за 2021 рік здобувачами вищої освіти факультету енергетики і комп’ютерних технологій стала конференція, яка була проведена на кафедрі «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова» 24 листопада 2021 року. На кафедрі функціонує 8 наукових гуртків, в яких науковими дослідженнями займаються 37 здобувачів. Тематика наукових гуртків охоплює різні напрямки наукових досліджень.

Студентська наукова конференція секції кафедри «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова» була проведена в режимі ZOOM-конференції та налічувала понад 40 учасників.

Вже традиційною стала участь в конференції здобувачів фахової передвищої освіти та викладачів ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ». Цього року, під керівництвом викладача вищої категорії – Сергія Миронця, була представлена презентаційна доповідь «Сучасний стан розвитку людино-машинного інтерфейсу» – доповідач Михайло Смуригін.

Здобувачами вищої освіти ТДАТУ на конференції були представлені презентаційні доповіді різних спектрів наукової тематики: «Аналіз технічних засобів електроопалення житлових приміщень» – здобувач 21ЕЕ групи Віктор Іванов, науковий керівник Олександр Вовк; «Розробка блоку захисту асинхронних двигунів пресу макаронних виробів» – магістр 11МБЕЕ групи Сергій Щербаков, науковий керівник Ірина Попова; «Автомобиль Тесла, как работает электромобиль» – магістр 11МБЕЕ групи Олександр Бурак, науковий керівник Марина Постнікова; «Электрифицированный разбрасыватель сыпучих удобрений» ‒ магістр 21МБЕЕ групи Богдан Вдовін, науковий керівник Олександр Ковальов, «Аналіз методів та засобів обмеження комутаційних перенапруг» – магістр 11МБЕЕ групи Богдан Сідельников, науковий керівник Марина Постнікова; «Перетворювач асинхронного електроприводу підвищеної частоти» – магістерка 22МБЕЕ Анастасія Біляєва, науковий керівник Сергій Курашкін та багато інших.

Презентаційні доповіді були підготовлені з урахуванням принципів академічної доброчесності, зацікавили всіх учасників конференції та викликали жваве обговорення.

В заключному слові голова секції «Електротехніка і електромеханіка», к.т.н., доцент Марина Постнікова привітала всіх учасників конференції з успішним виступом, подякувала за підготовлені цікаві наукові доповіді та зауважила, що високо ерудована, допитлива молодь має стати в майбутньому надійним джерелом для розвитку вітчизняної науки.

За результатами проведення студентської наукової конференції здобувачі отримали сертифікати учасників та грамоти, а тези доповідей будуть опубліковані в матеріалах ІХ Всеукраїнської науково-технічної конференції здобувачів вищої освіти ТДАТУ імені Дмитра Моторного за підсумками наукових досліджень 2021 року.

Отже, наукові дослідження можливі будь-де, будь-коли та для будь-кого стають важливою складовою віртуальної соціалізації особистості.

Марина Постнікова,
доцент,  голова секції