Девізом учасників наукового гуртка «Розробка та удосконалення технологій і пристроїв ресурсо- та енергозбереження в АПК та побуті» стали  такі слова видатного вченого Рене Декарта: «Думаю, отже існую». Керує гуртком к.т.н., доцент кафедри “Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова” Вовк О.Ю. Метою функціонування гуртка є створення умов для розкриття наукового та творчого потенціалу студентів, які навчаються на факультеті енергетики і комп’ютерних технологій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Для цього на початку навчального року учасники гуртка разом із керівником обирають тему дослідження і формулюють етапи роботи.

На початку до гуртка входили наступні студенти: Мамонтов Р.В., Єфимчук О.А., Зенюхов І.О. – 21МБЕЕ група, Козін П.А. – 21СЕЕ група, але протягом навчального року до них доєдналось молоде покоління студентів з 21ЕЕ групи: Носань С.В., Ревін О.М., Чепак А.М., які роблять перші кроки у науці і трохи відхилились від запропонованої на початку теми. Проте таке поєднання молоді і досвіду видалось на прочуть вдалим. За поточний навчальний рік учасниками гуртка було зроблено наступне:

  • підготовлено та отримано патент України на корисну модель (Патент на корисну модель № 139797. Україна, МПК G01R 31/34 (2006.01). Спосіб випробування трифазних асинхронних електродвигунів непрямим навантаженням // О.Ю. Вовк, С.О. Квітка, С.Ф. Курашкін, Р.В. Мамонтов № u 2019 06105. Заяв. 03.06.2016 Опубл. 27.01.2020, Бюл. № 2. – 4 с.),
  • подано на конкурс студентську наукову роботу (Мамонтов Р.В. Розробка методу і стенду для періодичного діагностування асинхронних електродвигунів), яка зайняла 12 місце у першому турі конкурсу серед 49 учасників,
  • студенти із доповідями прийняли участь у VII Всеукраїнській науково-технічній конференції студентів і магістрантів ТДАТУ імені Дмитра Моторного (Мамонтов Р.В., Зенюхов І.О. “Розробка методу і стенду для періодичного діагностування трифазних асинхронних електродвигунів”, Ревін О.М, Чепак А.М. “Аналіз способів визначення усталеного перевищення температури трифазних асинхронних електродвигунів”).

Для плідної роботи молодих науковців не став перепоною навіть карантин. Під час введених обмежень гурток збирався та проводив активне спілкування за допомогою платформи ZOOM, після чого учасники працювали самостійно. Така праця наприкінці навчального року вилилась у те, що учасники гуртка прийняли участь ще у двох конференціях: І Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції пам’яті В.В. Овчарова “Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем та І Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції Сучасні проблеми інноваційного розвитку електричної інженерії, на яких із доповідями виступили: Ревін О.М. (тема: «Аналіз методів діагностування асинхронних електродвигунів»), Чепак О.М. (тема: «Боротьба з бур’янами за допомогою електричного струму»), Носань С.В. (тема: «Паливні елементи як джерело альтернативної енергетики»). Всі роботи виконувались із дотриманням норм академічної доброчесності.

Підсумувавши роботу гуртка у поточному навчальному році, керівник відмітив плідну працю усіх його учасників, побажав молодим науковцям творчих успіхів та поставив завдання на літо, бо вважає,  що процес пізнання триває завжди і не закінчується навіть на канікулах.

За поданням:
керівник гуртка,
к.т.н., доцент Вовк О.Ю.