Підвищення кваліфікації – це навчання, направлене на підтримку і удосконалення професійного рівня, знань і умінь викладача. Потреба ВНЗ в підвищенні кваліфікації його викладачів обумовлена змінами зовнішнього і внутрішнього середовища, удосконаленням процесу управління, освоєнням нових видів і сфер діяльності. Підвищення кваліфікації повинно бути комплексним за обсягом, диференційованим, неперервним, зорієнтованим на перспективи професії. Формами підвищення кваліфікації є інституційна (полягає у навчанні в ЗВО та може бути очною (денною або вечірньою), заочною, дистанційною та мережевою), дуальна (тобто така, що поєднує навчання та роботу), на робочому місці, на виробництві (наприклад, набуття практичних навичок на підприємстві, установі чи в організації) тощо. Одним з видів підвищення кваліфікації є навчання за певною програмою.

Нещодавно за такою програмою відбулось підвищення кваліфікації викладача електротехнічних дисциплін ВСП «Оріхівський коледж ТДАТУ» Писаренка Анатолія Івановича, яке проходило з 26 жовтня по 25 листопада 2020 року на базі кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова. Керівником підвищення кваліфікації зазначеного викладача був доцент кафедри ЕТЕМ Олександр Вовк. У процесі навчання Писаренко А.І. ознайомився з лабораторіями кафедри, методикою навчання та змістом електротехнічних дисциплін, що викладаються на кафедрі, переліком та змістом лабораторних робіт із вказаних дисциплін, прийняв участь у проведенні декількох  лекційних і лабораторних занять з дисципліни «Електротехніка та електроніка». Підсумком його навчання стала письмова робота, виконана у вигляді методичної розробки для проведення лекційного заняття з теми «Напівпровідникові прилади та інтегральні схеми».

Олександр Вовк,
доцент кафедри ЕТЕМ