Студентський науковий гурток –  організаційне утворення на кафедрі,  учасниками якого є широке коло здобувачів вищої освіти університету, яке формується за напрямком наукової діяльності кафедри відповідно до затверджених тематичних планів роботи кафедри. Він є продовженням і поглибленням навчального процесу та проводиться з метою залучення обдарованої студентської молоді до винахідницької роботи у галузі електротехніки та розширення наукового потенціалу й формування навичок науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти у вільний від навчання час.

Робота студентського наукового гуртка проводиться згідно затвердже­но­го плану. У ній беруть участь здобувачі вищої освіти факультету енергетики і комп’ютерних технологій, науково-педагогічні працівники кафедри ЕТЕМ та всі бажаючи.

Чергове засідання наукового гуртка «Ресурсоенергозбереження електротехнічних систем» відбулось 17 листопада 2021 року під керівництвом к.т.н., доцента Олександра Вовка. Присутні розглянули питання, пов’язані із аварійними режимами роботи електричних кіл та їх діагностуванням. Під час обговорення зазначених питань, виникали жваві дискусії, за результатами яких опубліковано тези двох доповідей на ІХ Всеукраїнській науково-технічній конференції здобувачів вищої освіти ТДАТУ імені Дмитра Моторного: Віктор Іванов (21ЕЕ) «Аналіз технічних засобів електроопалення житлових приміщень» та Анастасія Кот (21ЕЕ) «Аналіз методів штучного навантаження трифазних асинхронних електродвигунів». Також підготовлена одна студентська наукова робота, яка подана на перший тур конкурсу: Артем Бурлаков (31ЕЕ) «Розробка методу періодичного контролю функціонального стану асинхронних електродвигунів».

При підготовці наукової роботи і написанні тез доповідей особлива увага керівником гуртка була приділена дотриманню принципів академічної доброчесності, таких як правила цитування і оформлення джерел, норми законодавства про авторське право і суміжні права, достовірність результатів досліджень.

Олександр Вовк,
доцент, керівник гуртка