Засідання студентського науково-дослідницького гуртка «Розробка та удосконалення ресурсоенергозберігаючих пристроїв в АПК» відбулося 17 листопада 2021 року. Засідання проводилося за  планом і графіком, тематика студентського наукового гуртка відповідає загальному напряму наукових досліджень кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова.

Листопадове засідання було присвячене звіту про науково-дослідну роботу, проведену гуртківцями в період дистанційного навчання в зв’язку з карантином на COVID-19, в плані підготовки до ІХ Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів і магістрантів ТДАТУ імені Дмитра Моторного. Здобувачі вищої освіти Максим Іванов і Сергій Щербаков (11МБЕЕ) та Павло Макенов (31ЕЕ) обґрунтували ефективне схемне рішення пристрою захисту від несиметричних режимів та параметрів датчика несиметрії напруги мережі. За результатами досліджень написані тези.

Гуртківці Максим Іванов і Сергій Щербаков (11МБЕЕ) розробили блок захисту асинхронних двигунів пресу макаронних виробів на рівні структурної і принципової електричної схем блоку. За результатами досліджень написані тези і готуються доповіді на Всеукраїнську науково-технічну конференцію студентів та магістрантів ТДАТУ.

Оскільки головною задачею у світі є максимальна економія всіх видів ресурсів, і в першу чергу енергетичних, а одним з актуальних в області електроенергетики це зниження втрат електроенергії, гуртківці Давид Яцина і Артур Курчанов (31ЕЕ) дослідили роль компенсації реактивної енергії як спосіб зниження втрат активної енергії в електричних мережах. За результатами досліджень написані тези.

Здобувачами вищої освіти Павлом Макеновим і Артуром Курчановим (31ЕЕ) проведено аналіз пристроїв для виявлення механічних пошкоджень асинхронних двигунів, що викликає несиметрії напруги на їх затискачах і перевантаженням збоку робочої машини. За результатами досліджень також написані тези.

Впродовж жовтня і початку листопада проводилася підготовка тез на ІV Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію пам’яті В.В. Овчарова «Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем». На науково-практичну інтернет-конференцію гуртківцями підготовлено і відіслано 3 тези в розрізі тематики наукового гуртка.

Ірина Попова,
доцент, керівник гуртка