В рамках Грантової угоди «Підтримка дистанційного навчання в ТДАТУ» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного  отримав відео- та ІТ-обладнання для оснащення двох лабораторій, а також чотири індивідуальні комплекти обладнання.

Пізнавальна та цікава програма навчання базовому курсу відеомонтажу в програмі Adobe Premiere Pro дозволила на достатньо високому рівні створити відеоролик проведення лабораторної роботи з дисципліни «Електричні машини» (ведучий викладач – старший викладач кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова Олександр Ковальов) для студентів третього курсу факультету енергетики і комп’ютерних технологій за напрямом підготовки «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Представлений відеоматеріал до лабораторної роботи на тему «Дослідження трифазного асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором в режимі навантаження» дозволяє студентам в дистанційному режимі отримати можливість наочно ознайомитись з роботою асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором в режимі безпосереднього навантаження. Метою даної роботи є придбання здобувачами вищої освіти практичних навичок отримання дослідним шляхом робочих характеристик асинхронного електродвигуна з короткозамкненим ротором і визначення властивостей асинхронного електродвигуна в режимі навантаження.

В розробленому відеоролику наведено електричну схему дослідження асинхронного двигуна з коротокозамкненим ротором в режимі навантаження, висвітлено методику проведення даного досліду та обробки експериментальних даних. Також представлено результати досліду – робочі характеристики асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором, наведено висновки по роботі.

Олександр Ковальов,
ведучий викладач дисципліни “Електричні машини”