Відкрита лекція ВС (4)

23 січня 2020 р. відбулася відкрита лекція доцента Попрядухіна В.С. з дисципліни «Апарати керування та захисту» на тему «Основні фізичні явища та процеси в електричних апаратах» для студентів 2С курсу спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка».

На лекції були присутні представники професорсько-викладацького складу кафедри «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова».

Лекція проводилася в аудиторії 1.210, яка обладнана мільтимедійною технікою. Тема лекції і розглянуті на ній питання відповідали робочій програмі навчальної дисципліни. Матеріал викладався у логічній послідовності, українською мовою, в темпі, що дозволяв студентам вести записи у конспекті, лектор вільно орієнтувався у теоретичному матеріалі.

В межах теми лекції лектором були розкриті питання поняття електричного апарату, класифікації і вимог до них, основних фізичних явищ, що в них спостерігаються, конструктивних елементів електричних апаратів і теоретичних аспектів розрахунку електромагнітів для тягових зусиль.

Лектор теоретичний матеріал підкріпляв прикладами сучасних пристроїв керування і захисту та ізоляційних матеріалів, які демонструвалися у вигляду слайдів. Для студентів такі приклади і відомості несли не тільки науково-пізнавальну функцію, а ще й допомагали підвищити рівень їх професійної підготовки.

В лекції доцентом Попрядухіним ВС. застосовувалися елементи проблемного характеру: при аналізі вимог до електричних апаратів, елементів їхньої конструкції, з приводу особливостей електромагнітів для тягових зусиль. Лектор впродовж всієї лекції мав контакт зі студентами,  що дозволило зберегти увагу слухачів протягом всього заняття. Студенти демонстрували зацікавленість матеріалом, що викладався лектором, активно включалися до обговорення поставлених питань.

Лекція, прочитана доцентом В.С. Попрядухіним, мала високий науковий і методичний рівень. Лектор продемонстрував вміння зацікавити студентів теоретичним матеріалом лекції, зосередити їх увагу на положеннях лекції, створити робочу і творчу атмосферу. Лекція одержала позитивні відгуки студентів і присутніх викладачів кафедри.

За поданням:
секретар кафедри ЕТЕМ
к.т.н., доцент Попова І.О.