22 травня 2024 року відбулася лекція в рамках програми «Гостьовий професор» для науковців-викладачів, аспірантів, здобувачів вищої освіти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Організатором лекції була кафедра електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова.

В гості був запрошений доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри теоретичної електротехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» МИКОЛА ЯКОВИЧ ОСТРОВЕРХОВ.

Лекція була на тему «Керування максимальною потужністю гібридного синхронного генератора автономної вітротурбіни». Вітроенергетика – це перспективний напрям енергетики та інженерії з точки зору екології та економіки, тому що використовує відновлювальний ресурс – вітер. В наш час в Україні вітроенергетичні установки отримали велике розповсюдження, це пов’язано як із здорожченням палива для теплових електростанцій, так із складною ситуацією в енергетичній сфері з генерацією електроенергії у воєнний час.

Проблемою синхронних вітрогенераторів є якість електроенергії, яку вони поставляють у мережу, оскільки швидкість повітряного потоку є дуже нестабільною величиною, тому, відповідно, без якісного регулювання нестабільною виявляється і вихідна потужність синхронного вітрогенератора.

В роботі, що проведена у Національному технічному університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» групою авторів запропонований оригінальний метод керування максимальною потужністю синхронного генератора під час навантаження за допомогою гібридної системи збудження, яка економічна з точки зору витрати електроенергії.

Лекція викликала велику зацікавленість у слухачів, а лектор відповів на запитання, які виникли під час доповіді.