Вибір професії сьогодні все міцніше пов’язується з таким поняттям, як «профорієнтація». Саме профорієнтація має ставити знак рівності між життєвими прагненнями молоді й суспільними потребами в трудових ресурсах на ринку праці.

10 травня 2018 року співробітники кафедри ЕТЕМ імені професора В.В. Овчарова к.т.н., ст. викладач  Попрядухін В.С., ст. викладач Ковальов О.В. та студентка 4 курсу Ващенко Світлана  відвідали Воздвиженівську та Верхньотерсянську загальноосвітні школи  Гуляйпільського району. Зустріч з випускниками 9, 11 класів мала допомогти учням у виборі сфери діяльності, а в ній професії, яка б відповідала їх здібностям і можливостям, сприяла розвитку професійних нахилів та інтересів.

Школярам презентували спеціальності, за якими готують фахівців у ТДАТУ, розповідали про особливості вступної компанії 2018 року, міжнародні зв’язки вишу, майбутнє студентське життя тощо.