Сучасна освіта передбачає можливість поєднання навчання у навчальному закладі та стажування на підприємствах. Для цього в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного на факультеті енергетики і комп’ютерних технологій розвивається система дуальної освіти. Від кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова куратором дуального навчання був призначений старший викладач Олександр Ковальов (Наказ № 1265–С від 16 вересня 2020 року).

Система дуального навчання сприяє покращенню рівня практичної підготовки студентів, сприяє підвищенню ефективності подальшої професійної діяльності.

Здобувачі вищої освіти, перебуваючи на дуальній формі навчання, працюють у багатьох галузях промисловості де використовується різноманітне електромеханічне обладнання. Це генеруючі та енергорозподільчі  підприємства, проектні, монтажні, ремонтні, налагоджувальні організації. Поєднуючи навчання на Освітньому порталі ТДАТУ та роботу на підприємстві навчаються проектувати, вводити в експлуатацію, обслуговувати, ремонтувати і модернізувати різноманітне електрообладнання.

Як заведено, наприкінці осіннього семестру здобувачі вищої освіти, що навчалися за дуальною системою,  проходили атестацію. Для атестації студенти  надавали «Атестаційний лист» від підприємства з оцінкою професійної компетентності, особистих та ділових якостей, фото-, відео-звіти та презентації  з проходження дуального навчання, після чого проводилась співбесіда, під час якої ставилися питання, які висвітлювали рівень теоретичної підготовки, та стосовно їх діяльності на підприємстві.

За результатами атестації можна сказати, що дуальне навчання на кафедрі та виробництві організовано на високому рівні, здобувачі вищої освіти мають високу теоретичну і практичну підготовку.

Олександр Ковальов,
куратор дуального навчання по кафедрі

ЗВІТ-ПРЕЗЕНТАЦІЯ (ОСІННІЙ СЕМЕСТР 2020-2021 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ)