Підручники та навчальні посібники містять систематизоване викладення навчальних дисциплін, що викладаються на кафедрі, та відповідають затвердженим навчальним програмам. Навчальний теоретичний матеріал пов’язаний з практичними завданнями, є методично обґрунтованим та робить видання зручним для самостійного опрацювання матеріалу студентами як денної, так й заочної (дистанційної) форми навчання,  простежуються тісні міжпредметні зв’язки.

Підручники, навчальні посібники призначені для студентів вищих навчальних закладів, можуть бути корисними для науково-педагогічних працівників та для інженерно-технічних працівників енергетичного профілю.


 ТИТ Силові електрон_пристрої Квітка2021 УДК 621.38 (075)

Рекомендовано Вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного як навчальний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівня акредитації (Протокол № 8 від 24 травня 2021 р.)

Квітка С. О.  Силові електронні пристрої в системах керування: навчальний посібник для здобувачів вищої освіти / С.О. Квітка. – Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2021. – 180 с.

У навчальному посібнику розглянуті сучасні силові напівпровідникові прилади, а також принципи побудови і функціонування більшості сучасних силових напівпровідникових перетворювальних пристроїв, що використовуються в електроприводі та електроенергетиці: однофазних і трифазних некерованих та керованих випрямлячів, стабілізаторів напруги і струму, регуляторів змінного струму, автономних інверторів і інверторів ведених мережею, імпульсних перетворювачів постійної напруги, а також перетворювачів частоти.
Навчальний посібник призначений для здобувачів закладів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Може бути корисним для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації за відповідною спеціальністю.

Рецензенти:

Островерхов М. Я., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Теоретична електротехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського»
Діордієв В. Т., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Електроенергетика і автоматизація», Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного

 


 

 ТИТ Електротехніка Вовк2021 УДК 621.3

Рекомендовано Вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного як навчальний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівня акредитації (Протокол № 8 від 24 травня 2021 р.)

Вовк О. Ю. Електротехніка: Навчальний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» / О. Ю. Вовк, ТДАТУ. – Мелітополь : ВПЦ «Люкс», 2021. – 203 с.

У навчальному посібнику представлено матеріал з електричних і магнітних кіл постійного та змінного синусоїдного струмів, а також електричних машин постійного та змінного струмів і трансформаторів. Розглянуто основні поняття електротехніки, головні закони електричних кіл, одиниці вимірювання електричних та магнітних величин, умовні графічні та літерні позначення елементів в електричних колах, базові методи розрахунків лінійних кіл постійного струму, однофазного та трифазного змінних синусоїдних струмів, будови і принципи дій, фізичні явища і процеси в електричних машинах постійного та змінного струмів і трансформаторах.

Рецензенти:

Островерхов М. Я., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Теоретична електротехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського»
Діордієв В. Т., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Електроенергетика і автоматизація», Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного

 


 

 Обкладинка ТОЕ_ч3 2020 навч_посібник УДК 621.3.01.001 (075.8)

Рекомендовано Вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного як навчальний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ІІІ-ІV рівня акредитації (Протокол № 8 від 28 травня 2020 р.)

Попова І.О., Курашкін С.Ф., Вовк О.Ю., Попрядухін В.С. Теоретичні основи електротехніки, частина 3 : навч. посіб. для здобувачів ступеня вищої освіти закладів вищої освіти. Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2020. 221 с.

У навчальному посібнику зібрано, систематизовано та викладено теоретичний матеріал, який охоплює питання нелінійних кіл постійного струму, магнітних кіл при постійних магнітних потоках і синусоїдній напрузі, перехідні процеси в колах постійного і змінного струму, електричних кіл з розподіленими параметрами і аналізу електромагнітного поля. Структура навчального посібника, зміст та ілюстрації теоретичного матеріалу є методично обґрунтованими та роблять посібник зручним для самостійного опрацювання матеріалу здобувачами вищої освіти як очної, так заочної (дистанційної) форм навчання.
Навчальний посібник розраховано на здобувачів ступенів вищої освіти «Бакалавр» та «Магістр», аспірантів, інженерно-технічних працівників та науковців у закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівня акредитації.

Рецензенти:

Косуліна Н.Г., д.т.н., професор, завідувач кафедри біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки Харківського національного технічного університету  сільського господарства ім. П. Василенка
Назаренко І.П., д.т.н., професор кафедри «Електротехнології і теплові процеси», декан факультету енергетики і комп’ютерних технологій, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного

 


 

 k6 УДК 621.38 (075)

Гриф надано Вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету (протокол №10 від «23» квітня 2019 р.)

Електроніка та мікросхемотехніка: підручник / Квітка С.О. – Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2019. – 223 с.

У підручнику розглянуто фізичні основи роботи і характеристики напівпровідникових приладів; принципи побудови та функціонування електронних пристроїв інформаційної електроніки: підсилювачів електричних сигналів змінного і постійного струмів, операційних підсилювачів, генераторів гармонійних коливань та імпульсних сигналів, імпульсних і цифрових пристроїв, виконаних на базі напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем; пристроїв енергетичної електроніки: випрямлячів, згладжувальних фільтрів, стабілізаторів напруги і стабілізаторів струму, керованих випрямлячів, автономних і ведених мережею інверторів, конверторів.
Підручник призначений для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Може бути корисним для науково-педагогічних працівників навчальних закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації за відповідною спеціальністю.

Рецензенти:

Островерхов М.Я., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Теоретична електротехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського»
Тиховод С.М., доктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри «Теоретична і загальна електротехніка», Запорізький національний технічний університет
Діордієв В.Т., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Електроенергетика і автоматизація», Таврійський державний агротехнологічний університет

 


 

ЕТМ УДК 621.3(075)

Гриф надано Міністерством освіти, науки, молоді і спорту України (лист № 1/11 від 18.06.2012 р.)

Загальна електротехніка: Навчальний посібник для студентів вищ.навч.закл., які навчаються за напрямом підготовки «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва» / В.В. Овчаров, О.Ю.Вовк. – Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2018. – 310 с.

У посібнику на базі основних фізичних понять і положень розглядаються електричні та магнітні кола, а також електротехнічні та електронні пристрої. Посібник містить теоретичний матеріал та завдання на інформаційно-репродуктивному, практично-стереотипному і логічно-понятійному рівнях.

Посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів ІІ – ІV рівнів акредитації.

Рецензенти:

Черенков О.Д., д.т.н., професор кафедри теоретичних основ електротехніки Харківського державного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.
Іноземцев Г.Б., д.т.н., професор кафедри електропостачання інституту енергетики та автоматики Національного університету біоресурсів і природокористування.
Никифорова Л.Є., д.т.н., професор, завідувач кафедри електротехнологій агропромислового комплексу Таврійського державного агротехнологічного університету.

 


 

ОМТЗВ УДК 006.91(075)

Гриф надано Вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету (протокол № 4 від «28» листопада 2017 р.)

Нестерчук Д.М. Основи метрології та засоби вимірювань: навчальний посібник / Д.М.Нестерчук, С.О. Квітка, С.В. Галько. – Мелітополь: «Таврійський державний агротехнологічний університет», 2017. – 255 с.

Викладено основні положення метрології, теорії вимірювань та забезпечення єдності вимірювань, загальні відомості про засоби вимірювальної техніки та їх метрологічні характеристики. Детально розглянуто питання теорії  похибок вимірювань і опрацювання результатів вимірювань та висвітлено питання метрологічної повірки засобів вимірювань електричних величин. Всі розділи посібника містять типові вимірювальні задачі та приклади їх розв’язання, а також тестові контрольні завдання для самоаналізу.Навчальний посібник призначений для викладачів при підготовці до лекційних, практичних занять та до лабораторних робіт з дисципліни «Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології», а також для студентів вищих навчальних закладів при підготовці здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Рецензенти:

Андрієнко П.Д., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Електричні і електронні апарати», Запорізький національний технічний університет
Пазюк М.Ю., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Автоматизація технологічних процесів і виробництв», Запорізька державна інженерна академія
Діордієв В.Т., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Електроенергетика і автоматизація», Таврійський державний агротехнологічний університет  

 


 

МЗЕН УДК 621.317.3 (075)

Гриф надано Вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету (протокол № 4 від «28» листопада 2017 р.)

Нестерчук Д.М. Методи і засоби вимірювань електричних та неелектричних величин: навчальний посібник / Д.М.Нестерчук, С.О.Квітка, С.В.Галько. – Мелітополь: «Таврійський державний агротехнологічний університет», 2017. – 206 с.

Розглянуто основні методи і засоби вимірювань електричних, магнітних і неелектричних величин та положення щодо оцінювання точності вимірювань. Всі розділи посібника містять типові вимірювальні задачі та приклади їх розв’язання, а також тестові контрольні завдання для самоаналізу.Навчальний посібник призначений для викладачів при підготовці до лекційних, практичних занять та до лабораторних робіт з дисципліни «Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології», а також для студентів вищих навчальних закладів при підготовці здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Рецензенти:

Андрієнко П.Д., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Електричні і електронні апарати», Запорізький національний технічний університет
Пазюк М.Ю., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Автоматизація технологічних процесів і виробництв», Запорізька державна інженерна академія
Діордієв В.Т., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Електроенергетика і автоматизація», Таврійський державний агротехнологічний університет  

 


 

 1 УДК 631.171:621311 (075.8)

В.Ф. Яковлев, Р.В. Кушлик, С.О. Квітка, Ю.М. Куценко. Проектування систем електрифікації технологічних процесів на підприємствах АПК. Системи електричного освітлення: Навчальний посібник / За заг. ред. проф. Яковлева В.Ф. – Мелітополь, 2010.-106 с.

Розглянуто найбільш важливі питання, що пов’язані з проектуванням систем електричного освітлення у виробничих приміщеннях на підприємствах АПК: вимог норм технологічного і будівельного проектування та держаних стандартів, вибору систем та видів освітлення, методів світлотехнічних розрахунків, вибору необхідного електрообладнання для систем освітлення, розробці та оформленню необхідного пакету конструкторської документації.
Для викладачів та студентів аграрних вищих навчальних закладів III – IV рівнів акредитації за спеціальностями «Енергетика сільськогосподарського виробництва» і «Енергетика та електротехнічні системи в агропромисловому комплексі».
Буде корисним для інженерно-технічних працівників, діяльність яких пов’язана з проектуванням електричного освітлення та експлуатацією електрообладнання цих систем на підприємствах АПК.

Рецензенти:

Савченко П.І., доктор технічних наук, професор Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка;
Захарчук О.С., доктор технічних наук професор, завідувач кафедрою «Електротехнічні системи електроспоживання» Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля;
Діордієв В.Т., кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедрою «Автоматизація сільськогосподарського виробництва» Таврійського державного агротехнологічного університету

 


 

 5 УДК 631.171:621.311(075.8)

Проектування систем електрифікації технологічних процесів на підприємствах АПК. Загальні питання проектування: Навчальний посібник / В.Ф. Яковлев, Ю.М. Куценко, С.О. Квітка, Ю.О. Богатирьов; за заг. ред. проф. Яковлева В.Ф. – Мелітополь, 2010. – 117 с.

Розглянуто найбільш важливі питання, що пов’язані з проектуванням систем електрифікації технологічних процесів на підприємствах АПК: дотримання стадійності проектування, вимог норм технологічного і будівельного проектування та держаних стандартів. Розглянуто вимогами до тематики, складу та змісту дипломного і курсового проектування, розробці та оформленню необхідного пакету конструкторської документації.

Для викладачів та студентів аграрних вищих навчальних закладів III – IV рівнів акредитації за спеціальностями «Енергетика сільськогосподарського виробництва» і «Енергетика та електротехнічні системи в агропромисловому комплексі».

Буде корисним для інженерно-технічних працівників, діяльність яких пов’язана з проектуванням систем електрифікації та експлуатацією електрообладнання технологічних процесів на підприємствах АПК.

Рецензенти:

Лисиченко МЛ., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Автоматизованих електромеханічних систем» Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка;
Захарчук О.С., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Електротехнічні системи електроспоживання» Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля;
Діордієв В.Т., кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедри «Автоматизація сільськогосподарського виробництва» Таврійського державного агротехнологічного університету.

 


 

 4 УДК 62138

Гриф надано Міністерством аграрної політики України (лист N9 18-2-28/939 від 30.07. 2010 р.)

Квітка С.О., Яковлев В.Ф., Нікітіна О.В. Електроніка та мікросхемотехніка: навчальний посібник / За ред. проф. В.Ф. Яковлева. — К.: Аграрна освіта, 2010. – 329 с.

ISBN 978-966-7906-71 -9

Розглянуто будову, принцип дії, параметри, характеристики і застосування напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем; будову та роботу електронних пристроїв інформаційної електроніки: підсилювачів електричних сигналів змінного та постійного струм і в, генераторів гармонійних коливань та імпульсних сигналів, імпульсних і цифрових пристроїв, виконаних на базі напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем; пристроїв енергетичної електроніки: випрямлячів, згладжувальних фільтрів, стабілізаторів напруги, керованих випрямлячів, автономних і ведених мережею інверторів, конверторів.

Рецензенти:

Діордієв В.Т., професор, завідувач кафедри Таврійського ДАТУ;
Самойленко П.Г., викладач ВП НУБіП України “Немішаєвський агротехнічний коледж”;
Захарчук О.С., викладач Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля;
Черенков О.Д., професор, доктор технічних наук Харківського НТУСТ ім П. Василенка;
Труфанов І.Д., професор, доктор технічних наук Запорізького національного технічного університету

 


 

 2 УДК 621.38 (075.8)

Гриф надано Міністерством освіти і науки України (лист № 1/11-2460 від 25.03.11)

Електроніка та мікросхемотехніка: навчальний посібник/ Квітка С.О., Яковлев В.Ф., Нікітіна О.В.; за ред. проф. Яковлева В.Ф. – Суми: «Сумський національний аграрний університет», 2012. -285 с.

ІSВN 978-617-593-020-5

У посібнику розглянуто будову, принцип дії, параметри і характеристики напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем; будову та роботу електронних пристроїв інформаційної електроніки: підсилювачів електричних сигналів змінного та постійного струмів, генераторів гармонійних коливань та імпульсних сигналів, імпульсних і цифрових пристроїв, виконаних на базі напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем; пристроїв енергетичної електроніки: випрямлячів, згладжуючи фільтрів, стабілізаторів напруги, керованих випрямлячів, автономних і ведених мережею інверторів, конверторів; наведено методику та приклади розрахунку основних вузлів електронних пристроїв, що використовуються в системах енергетики і автоматизованих системах управління технологічними процесами сільськогосподарського виробництва.

Рецензенти:

Захарчук О.С., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри електротехнічних систем електроспоживання Східноукраїнського національного університету імені В. Даля;
Черенков О.Д., доктор технічних наук, професор Харківського національного технічного університету ім. П. Василенка;
Труфанов І.Д., доктор технічних наук, професор Запорізького національного технічного університету

 


 

 6 УДК 621.3.061

Гриф надано Міністерством аграрної політики та продовольства України (лист № 18-1-28/2004 від 07.12.2011 р.)

Електричні машини і апарати: навчальний посібник / Ю.М. Куценко, В.Ф. Яковлев та ін. – К.: Аграрна освіта, 2013. – 449 с.

ІSВХ 978-966-2007-38-1

Розглянуто основні закони електротехніки в теорії електричних апаратів і машин. Представлено конструкції та принцип роботи машин постійного струму, трансформаторів, асинхронних та синхронних машин. Узагальнено технології виготовлення цих машин з використанням сучасних електротехнологій.
У додатках наведено технічні дані сухих силових трансформаторів з литою ізоляцією, електроприводів змінного струму, комутаційної та захисної апаратури.
Навчальний посібник “Електричні машини і апарати” призначений для студентів аграрних вищих навчальних закладів І—IV рівнів акредитації та буде корисним для інженерно-технічних працівників, які пов’язані з експлуатацією електротехнічного устаткування.

Рецензенти:

Яковенко В.В., професор, д.т.н., завідувач кафедри “Електромеханіка’’ Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля;
Діордієв В.Т., професор, к.т.н., завідувач кафедри “Автоматизація сільськогосподарського виробництва’’ Таврійського ДАТУ;
Горбуліч О.М., викладач ВП “Політехнічний коледж Луганського НАУ”;
Матвіюк П.Л., викладач Володимир-Волинського агротехнічного коледжу ;
Булах В.В., Семенков Є.Б., викладачі ВСП ‘”Новокаховський коледж Таврійського ДАТУ”;
Кривошапко Е.А., викладач Хорольського агропромислового коледжу Полтавської ДАА

 


 

 3 УДК 621.313.333 (035)

Назарян Г.Н., Федюшко Ю.М., Сотник О.В., Ковальов О.В. Технічні характеристики та якісні показники електричних двигунів. Довідниковий посібник. – X: ТОВ «Планета-прінт», 2016. -201 с.

ISBN 978-617-7229-49-9

Приводиться структура умовного позначення типів та загальна характеристика електродвигунів за виконанням, а також технічні характеристики електричних двигунів змінного та постійного струмів різних серій основного виконання та їх модифікацій, які випускаються промисловістю. Посібник призначено для студентів електротехнічних спеціальностей вузів, а також для робітників енергетичних служб АПК.

Довідниковий посібник рекомендовано науково-методичною радою Державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта»» для використання в освітньому процесі аграрних навчальних закладів для підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 141 – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Протокол № 5 від 25 травня 2016 р.

Рецензенти:

Мілих В.І., доктор технічних наук, професор, зав. кафедрою «Електричні машини» Харківського національного університету «ХПІ»;
Прус В.В., кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри «Електричні машини та апарати» Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградцького.

 


 

 k6 УДК 621.313 (075.8)

Назарьян Г.Н. Электрические машины: Учебное издание для вузов.- Мелитополь, Люкс, 2011. – 827 с., ил.

Предлагаемый курс «Электрические машины» включает разделы: Трансформаторы, Машины постоянного тока, Общие вопросы теории машин переменного тока. Асинхронные машины, синхронные машины, электрические микромашины систем автоматики и предназначен для студентов и магистров электротехнических специальностей вузов, а также может быть полезен практическим работникам энергетического профиля при эксплуатации электрических машин и микромашин систем автоматики.

Рецензенты:

Савченко П.И., докт. техн. наук, профессор Харьковского национального технического университета сельского хозяйства им. Петра Василенко (Харьков);
ОвчаровВ.В., докт. техн. наук, профессор Таврического государственного агротехнологического университета (Мелитополь).

 


 

 Тит ТОЕ Овчаров_Безменнікова-1 УДК 621.3

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України
як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямом підготовки «Енергетика та електротехнічні системи в агропромисловому комплексі»

Овчаров В.В., Безменнікова Л.М. Теоретичні основи електротехніки, частина 1. 2011. – 276 с.

В навчальному посібнику на базі викладеного теоретичного матеріалу у навчальному посібнику В.В.Овчарова «Теоретичні основи електротехніки, частина 1» наведені всі організаційно-методичні матеріали по вивченню дисципліни: тематичні навчаюче – контролюючі завдання, експериментальні завдання, тематичні комплексні кваліфікаційні завдання та графік самостійної роботи студентів.

Рецензенти:

Черенков О.Д., доктор технічних наук, професор кафедри теоретичних основ електротехніки Харківського державного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.
Іноземцев Г.Б., доктор технічних наук, професор кафедри електропостачання інституту енергетики та автоматики Національного університету біоресурсів і природокористування.
Мунтян В.О., доктор технічних наук, завідувач кафедри електропостачання сільського господарства Таврійського державного агротехнологічного університета.

 


 

 Тит ТОЕ Овчаров_Безменнікова-2 УДК 621.3

Гриф надано Міністерством освіти і науки України (лист №1/11-5179 від 17.04.2012 р.)

Овчаров В.В., Безменнікова Л.М. Теоретичні основи електротехніки, частина 2. 2011. – 173 с.

В навчальному посібнику для самостійної роботи студентів на базі викладеного теоретичного матеріалу у навчальному посібнику В.В.Овчарова «Теоретичні основи електротехніки, частина 2» наведені всі організаційно-методичні матеріали по вивченню дисципліни: тематичні навчаюче – контролюючі завдання, експериментальні завдання, тематичні комплексні кваліфікаційні завдання та графік самостійної роботи студентів.

Рецензенти:

Черенков О.Д., доктор технічних наук, професор кафедри теоретичних основ електротехніки Харківського державного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.
Іноземцев Г.Б., доктор технічних наук, професор кафедри електропостачання інституту енергетики та автоматики Національного університету біоресурсів і природокористування.
Мунтян В.О., доктор технічних наук, завідувач кафедри електропостачання сільського господарства Таврійського державного агротехнологічного університета.

 


 

 0003 ББК31.21я73

Овчаров В.В. Теоретические основы электротехники 2007. – 389 с.

В пособии на базе основных физических понятий и положений рассматриваются электрические цепи постоянного и синусоидального токов, методы их расчета с использованием символического (комплексного) анализа.
Для студентов высших учебных заведений II — IV уровней аккредитации.

Рецензенты:

Васецкий Ю.М., доктор технических наук, ведущий научный сотрудник Института электродинамики национальной академии наук Украины;
Черенков А.Д., доктор технических наук, профессор кафедры теоретической электротехники Харьковского государственного технического университета сельского хозяйства.

 


 

 k2 ББК31.21я73

Овчаров В.В. Теоретические основы электротехники 2007. – 215 с.

В пособии на базе основных физических понятий и положений рассматриваются электрические цепи трехфазного синусоидального тока, методы их расчета с использованием символического (комплексного) анализа.
Для студентов высших учебных заведений II — IV уровней аккредитации.

Рецензенты:

Васецкий Ю.М., доктор технических наук, ведущий научный сотрудник Института электродинамики национальной академии наук Украины;
Черенков А.Д., доктор технических наук, профессор кафедры теоретической электротехники Харьковского государственного технического университета сельского хозяйства.

 


 

 k5 УДК 621,313:630175 8

Гриф надано Міністерством аграрної політики України (лист № 18-2-1/190 від 22.08.2001 р.)

Електропривід сільськогосподарських машин, агрегатів та потокових ліній: Підручник / Є.Л. Жулай, Б.В. Зайцев. Ю.М. Лавріненко, О.С. Марченко, Д.Г. Войтюк; За ред. Є.Л. Жулая. — К.: Вища освіта, 2001. — 288 с.: іл.

ISBN 966-95995-2-0

Розглянуто привідні характеристики та методику вибору електропривода сільськогосподарських машин, агрегатів та потокових ліній. Наведено схеми автоматичного керування електроприводами в тваринництві, птахівництві, рослинництві, підсобних підприємствах тощо, методику оцінки та випробування приводів.

Для підготовки фахівців у вищих аграрних закладах освіти III – IV рівнів акредитації із спеціальності “Енергетика сільськогосподарського виробництва”.

На головну: Підручники, навчальні посібники, навчально-методична література