На кафедрі «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова» під керівництвом доцента кафедри Марини Постнікової функціонує студентський науковий гурток «Розробка та обґрунтування енергозберігаючих режимів роботи обладнання на підприємствах зберігання та обробки зернових культур», який проводить науково-дослідну роботу згідно розробленого на початку навчального року планом.

Студентські наукові гуртки відіграють важливу роль в організації науково-дослідної роботи студентів, вони є сприятливим середовищем для засвоєння наукових методів дослідження; написання наукових доповідей; участі у різноманітних олімпіадах; конкурсах наукових студентських робіт; обговорення наукових питань; виступів із результатами досліджень на студентських наукових конференціях.

Діяльність студентських наукових гуртків сприяє оволодінню спеціальністю, розширенню теоретичного кругозору і наукової ерудиції майбутніх спеціалістів, ознайомленню здобувачів вищої освіти зі станом розроблення наукових проблем у різних галузях науки, техніки, формуванню здібностей застосовувати теоретичні знання в практичній діяльності, прищепленню їм навичок ведення наукових дискусій тощо.

Підведенню підсумків роботи студентського наукового гуртка за перше півріччя 2021-2022 навчального року було присвячене чергове засідання його учасників, яке проходило за допомогою он-лайн сервісу – платформи ZOOM.

Гуртківці, разом із керівницею гуртка Мариною Постніковою, взяли активну участь в роботі IV Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції пам’яті В.В. Овчарова «Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем», яка була проведена на кафедрі «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова» в період з 04 по 18 листопада 2021 року, де були опубліковані наступні доповіді:

Постнікова М. В., Вдовін Б. В. Аналіз системи електроприводу із застосуванням вентильних безколекторних BLDC-моторів.
Постнікова М. В., Іванова Д. В. Дослідження електроспоживання сучасних самохідних зерноочисних машин.
Постнікова М. В., Коваль С. Д. Вибір параметра оптимізації технологічного процесу молоткової дробарки зерна.
Постнікова М. В., Уколов К. С. Характеристика і енергоємність технологічних процесів на кукурудзообробних підприємствах.
Постнікова М. В., Глазирін І. М. Енергозбереження в електроприводі насосних агрегатів.

Студенти гуртка прийняли активну участь і в роботі ІХ Всеукраїнської науково-технічної конференції здобувачів вищої освіти ТДАТУ, факультету енергетики і комп’ютерних технологій за підсумками наукових досліджень 2021 року, де мали можливість опублікувати результати наукових досліджень:

Бурак О. Ю. Автомобіль Тесла, як працює електромобіль.
Сідельников Б. Ю. Аналіз методів та засобів обмеження комутаційних перенапруг.

Активна участь здобувачів в роботі студентської конференції була відмічена сертифікатами учасників конференції, а презентаційні доповіді дипломами: Олександр Бурак – диплом І ступеня за зайняте І місце, Богдан Сідельников – диплом ІІ ступеня за зайняте ІІ місце.

За результатами роботи конференцій видані збірники тез доповідей.

Здобувач вищої освіти Богдан Сідельников надав студентську наукову роботу «Енергозберігаючі режими роботи електрообладнання електромеханічних систем очищення посівного зерна» для участі в щорічному конкурсі на кращу НДР студентів.

При роботі по підготовці наукової роботи, презентаційних доповідей та тез доповідей приділялась велика увага питанням дотриманню норм академічної доброчесності та антиплагіату.

Отже, науково-дослідна робота здобувачів є невід’ємною складовою наукової діяльності Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного і першим етапом у підготовці наукових кадрів. Вона є одним із важливих засобів підвищення якості підготовки фахівців з вищою освітою, сприяє розширенню загального та професійного світогляду.

Марина Постнікова,
доцент, керівниця гуртка