Робота студентського наукового гуртка «Розробка та удосконалення ресурсоенергозберігаючих пристроїв в АПК» проводилась за розробленим на початку навчального року планом. Впродовж весняного семестру студенти продовжили вивчати джерела інформації щодо розробки і удосконалення ресурсозберігаючих захисних пристроїв.

Сучасні умови самоізоляції змусили студентів-гуртківців і керівника гуртку к.т.н., доцента кафедри “Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова” Попову І.О. виконувати інформаційний пошук за темою дослідницької роботи гуртка в Інтернет-джерелах та обробляти дані експериментів, які були отримані під час навчання в стінах університету (до оголошення карантину), за допомогою мобільного та інтернет-зв’язку. Гуртківці в будь-який час мали можливість отримати консультацію або обмінятися інформацією в розмові по мобільному телефону, в Skype, Viber та листуванням електронною поштою.

Студент Щербаков С.В. займався аналізом експлуатаційних впливів на надійність елементів конструкції силових трансформаторів і асинхронних двигунів і наслідки та їх прояви в процесі експлуатації електрообладнання на виробництві, що дозволяє виявити діагностичні параметри для контролю стану електрообладнання в АПК.

Для кожного пристрою захисту ключовим елементом конструкції є первинний перетворювач або датчик. Проаналізувавши умови вибору параметрів для контролю несиметричних режимів роботи асинхронних двигунів, гуртковець Сідельников Б.Ю. розробив методику розрахунку величин активних і реактивних опорів датчика напруги зворотної послідовності та виявив можливості розширення діагностичних можливостей такого датчика.

За результатами роботи під керівництвом к.т.н., доцента Попової І.О. гуртківці Щербаков С.В. і Сідельников Б.Ю. написали тези на V-ту Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію студентів, аспірантів і молодих вчених «Актуальні проблеми сучасної енергетики», яка відбулась в Херсонському національному технічному університеті (м. Херсон) 20-22 травня 2020 року.

Крім того, Сідельников Б.Ю. проаналізував можливості підвищення енергетичних показників асинхронного двигуна шляхом суміщення схем з’єднання обмоток статора, які виконуються за схемами укладки шестифазних обмоток. Використання таких двигунів дозволяє значно економити електричну енергію. Студент Щербаков С.В. розробив структурну схему температурно-струмового захисного пристрою асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором. Пристрій дозволить підвищити експлуатаційну надійність асинхронного електродвигуна і збільшити термін його служби у сільськогосподарчому виробництві. За результатами проведеної наукової роботи написані тези для участі у Першій Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції памяті В.В. Овчарова «Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем», що проходить на базі кафедри ЕТЕМ  Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного з 20 травня по 04 червня 2020 року.

При написанні тез молоді науковці приділили особливу увагу дотриманню норм академічної доброчесності, а саме: коректному посиланню на джерела інформації, дотриманню норм законодавства про авторське право, надання достовірної інформації про результати досліджень та власну наукову діяльність.

За поданням:
студенти 31ЕЕ групи Сідельников Б.Ю., Щербаков С.В.,
керівник наукового гуртка, к.т.н., доцент Попова І.О.