Без сумніву, прийшов час розв’язати задачу інтеграції науки і освіти між собою та з виробництвом задля підготовки творчого конкурентноспроможного фахівця. Тому що підготовка конкурентоспроможних фахівців вищої освіти, одне з головних завдань сучасного ВНЗ, вона повинна відповідати вимогам енергетичної галузі, в якій планують працювати майбутні фахівці з енергетики, так і вимогам конкретного роботодавця. Саме з формуванням компетентності майбутнього фахівця з енергетики пов’язують сьогодні якість  професійної  освіти,  що  забезпечує конкурентоспроможність випускника в енергетичній галузі.

Викладач кафедри ЕТЕМ Ірина Попова прийняла участь у ІІІ Міжнародній науковій інтернет-конференції «Освіта та наука у мінливому світі: проблеми та перспективи розвитку», яка відбулася на базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара 26-27 березня 2021 року, де виступила с доповіддю «Дуальна освіта – шлях покращення підготовки студентів-енергетиків».

Дуальна форма професійної освіти – це освітній процес, що поєднує практичне навчання з частковою зайнятістю на виробництві та навчання в традиційному освітньому закладі. У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного розроблено положення про дуальне навчання і прийнятий порядок організації дуального навчання у поточному навчальному році для переведення студента на дуальну форму навчання. В дуальній освіті беруть участь три партнери – вищий навчальний заклад, студент, підприємство. Кожний з цих партнерів «ТДАТУ – фахівець з енергетики –підприємство» мають свої вигоди та позитивні здобутки.

Після дуального навчання, окрім знань студент матиме  мінімум дворічний досвід роботи, який можна додати до свого резюме. Дуальна модель у ТДАТУ створює умови для: залучення сучасних підприємств до співпраці; підвищення професійного рівня студентів протягом усього навчання; узгоджених теоретичних та практичних фаз, що чергуються на протязі навчання.

За результатами конференції опубліковані тези і отримано сертифікат учасника.

Ірина Попова,
доцент кафедри ЕТЕМ