Доцент кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова Ірина Попова прийняла участь у Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Modern directions of scientific research development» в м. Чикаго (США), яка проходила у заочному форматі, та відбулася 28-30 вересня 2021 року за підтримкою Научно-видавничого центру «Sci-conf.com.ua» BoScience Publisher.

На конференції була представлена доповідь на тему «Формування професійної компетентності майбутніх енергетиків за допомогою кейс-методу». Робота присвячена застосуванню інноваційних методів викладання базових і вибіркових дисциплін освітнього ступеню «Бакалавр», одним з цих методів є використання кейс-методів.

В доповіді акцентувалося, що роль викладача, практикуючого кейс-метод (метод аналізу ситуацій) на заняттях, значно зростає, бо педагогічний потенціал методу значно більший за педагогічний потенціал традиційних методів навчання студентів-енергетиків, тому що наявність у структурі метода виробничих ситуацій, суперечок, дискусій, аргументацій тренує викладача і студентів-енергетиків в обговоренні проблеми, вчить дотриманню норм і правил спілкування, відповідальному прийняттю рішень.

Впровадження у навчальний процес кейс-методик виступає суттєвим фактором забезпечення конструктивної взаємодії педагогічної теорії і практики виробництва, стимулювання та мотивації навчально-пізнавальної діяльності студентів-енергетиків та розвитку їх інтелектуального і творчого потенціалу, що слугує потужним засобом формування їх професійної компетентності і прискорює адаптування майбутніх енергетиків до умов професійної діяльності у багатопрофільному електроенергетичному комплексі України.

Стаття надрукована у збірнику матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Modern directions of scientific research development» з присвоєнням міжнародного стандартного книжкового номера ISBN 978-1-73981-126-6.

Ірина Попова,