На засіданні студентського наукового гуртка «Розробка та удосконалення ресурсоенергозберігаючих пристроїв в АПК» (керівник доцент кафедри ЕТЕМ Ірина Попова), яке відбулося 7 жовтня 2021 року, відбулася презентація студентської наукової роботи, яка планується подаватися на конкурс студентських наукових робіт за результатами наукових досліджень, проведених студентами-гуртківцями у 2021 році. Це перший тур Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську роботу, який проводиться у ТДАТУ імені Дмитра Моторного у 2021-2022 навчальному році. Обговорення наукової роботи пройшло жваво, великою кількістю питань, пропозицій і викликало інтерес збоку гуртківців.

Наукову роботу на тему «Мікропроцесорний пристрій захисту асинхронних двигунів» презентував Максим Іванов. Робота присвячена підвищенню експлуатаційної надійності асинхронного електродвигуна з короткозамкненим ротором і його ресурсозбереженню. Висока аварійність асинхронних електродвигунів обумовлює необхідність вдосконалення існуючих або розробки нових засобів діагностика і захисту від аварійних режимів роботи. В науковій роботі проведено аналітичне дослідження роботи асинхронного двигуна при несиметрії напруги мережі, обґрунтовані гранично допустимі значення коефіцієнта напруги зворотної послідовності при несиметрії напруги мережі, розроблено мікропроцесорний захисний пристрій асинхронного двигуна від несиметричних режимів і температурного перегріву обмоток статору на сучасній базі електронних елементів.

Конкурсна робота виконана з урахуваням рекомендацій з уникнення плагіату  та дотриманням  норм академічної доброчесності.

Всі зауваження та пропозиції по удосконаленню схемного рішення пристрою, що зроблені будуть автором враховані при подальшій науковій роботі.

Ірина Попова,
доцент, керівник гуртку