Викладачі кафедри ЕТЕМ Ірина Попова і кафедри ЕТТП Вадим Попрядухін,  впровадили пристрій діагностування і  захисту асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором для приводу шнекового транспортера лінії очищення зерна у СФГ «Агріс» Якимівського району Запорізької області.

Розробка або удосконалення пристроїв захисту асинхронних двигунів є актуальною задачею, оскільки існує народно – господарча проблема: підвищення експлуатаційної надійності асинхронних двигунів в АПК.  Якість роботи пристрою діагностування та захисту, в загалі, залежить від типу датчика, який діагностує аварійний режим асинхронного двигуна: в пристрої використаний фільтровий датчик напруги електричної мережі і датчики температури на бази нелінійного резистору (позистору).

Розроблений пристрій захисту призначений для контролю експлуатаційних режимів роботи, діагностування та захисту асинхронного двигуна і передбачає контроль напруги на затискачах обмотки статора і  температури кожної фази трифазної обмотки статора електродвигуна та контроль неповнофазного режиму роботи (обриву фази) асинхронного двигуна.

В пристрої передбачена можливість одночасного контролю експлуатаційних режимів роботи від одного до трьох асинхронних двигунів різної потужності.

Пристрій захисту дозволить підвищити експлуатаційну надійність асинхронного двигуна на 15-20% і підвищити ресурс ізоляції електродвигуна.

Ірина Попова,

Акт впровадження агріс 2020