Викладачі кафедри “Електротехніка і електромехніка імені професора В.В. Овчарова” Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного к.т.н., доценти  Ірина ПоповаСергій КурашкінДіна НестерчукМарина ПостніковаСергій Квітка та старший викладач Олександр Ковальов прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції науково-педагогічних працівників і наукових співробітників «Інноваційні технології в агропромисловому виробництві (теорія і практика)», яка відбулася 12 листопада 2020 р. у ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут» (м. Ніжин Чернігівської області).

Автори Ірина ПоповаСергій Курашкін та Діна Нестерчук виступили з доповіддю «Пристрій захисту асинхронних двигунів», в якій зазначили, що удосконалення і розробка сучасних пристроїв захисту асинхронних двигунів від анормальних режимів роботи є актуальним питанням, бо існує  проблема підвищення експлуатаційної надійності асинхронних двигунів в аграрному секторі країни. В науковій доповіді вони представили результати розробки пристрою захисту асинхронних двигунів, який виконує діагностику і захист асинхронних електродвигунів від несиметричних режимів роботи і перевищення температури обмоток статора двигунів більше допустимого значення, згідно їхнього класу ізоляції.

В доповіді «Енергозбереження в технологічному процесі сушіння качанів кукурудзи» колектив авторів Марина ПостніковаСергій Квітка та Олександр Ковальов звернули увагу, що кукурудза займає одне з важливих місць серед зернових культур в сільськогосподарському виробництві, для її зберігання качани підлягають висушуванню і на цій стадії витрачається до 80 % всієї електроенергії післязбиральної обробки зерна. В зв’язку з дефіцитом енергоресурсів виникає необхідність економії електроенергії. В доповіді було представлено результати проведеного аналізу енергозбереження в технологічному процесі сушіння качанів кукурудзи.

Результати наукових досліджень опубліковані у збірнику наукових праць «Інноваційні технології в агропромисловому виробництві (теорія і практика)» ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут».

Ірина ПОПОВА,
доцент кафедри ЕТЕМ,