Традиційно на кафедрі  «Електротехнології і теплові процеси» з метою залучення студентів до винахідницької роботи у галузі енергозбереження, розширення наукового потенціалу і формування та вдосконалення навиків у науково-дослідній діяльності працюють студентські наукові гуртки.

Головне завдання науково-дослідної роботи студентів (НДРС) є поглиблення й творче освоєння навчального матеріалу, набуття студентами навичок самостійної теоретичної та експериментальної роботи, ознайомлення з сучасними методами наукових досліджень, технікою експерименту, реальними умовами роботи у наукових та виробничих колективах. НДРС починається з ознайомлення студентів з теоретичними засадами постановки, організації й виконання наукових досліджень, з методикою вивчення наукової літератури, планування і проведення експерименту, обробки наукових даних тощо.

22 жовтня відбулось чергове засідання гуртка зі студентами 21МБЕЕ групи Бурцевой С.О. та Кликом А.В., на якому були розпочата робота над новим лабораторним стендом з дисципліни “Теплотехніка” для проведення лабораторних робіт по дослідженню  процесів поверхневого і об’ємного кипіння рідини. Керівником наукового гуртка є  к.т.н., доц. Постол Ю.О.  Результати роботи наукового гуртка публікуються щорічно в матеріалах конференції студентів та магістрів ТДАТУ та Всеукраїнської науково-практичної конференції.