З метою розвитку та поглиблення наукових досліджень молодих науковців, аспірантів та студентів в області електротехнологій на кафедрі  ЕТТП було створено науковий гурток «Електротехнології в агропромисловому комплексі». Керівництво науковим студентським гуртком здійснює к.т.н., доцент Гулевський В.Б.

Основними завданнями діяльності наукового гуртка є: виявлення та залучення обдарованої молоді до наукової діяльності, сприяння підвищенню рівня професійної підготовки студентів, створення умов для розвитку творчого потенціалу студентів, сприяння оволодінню студентами методиками наукових досліджень, розвитку у них наукового мислення і аналітичних здібностей. В роботі наукового гуртка приймають участь студенти факультету енергетики і комп’ютерних технологій.

Під час роботи наукового гуртка студенти виконували наукову роботу згідно отриманої наукової тематики. Засідання проводилось згідно графіку, з виступами студентів, обговоренням і дослідженням даної теми.

 Наукові дослідження наукового гуртка здійснювались виходячи із сучасних проблем використовування електричної енергії у вигляді електричних полів і електричного струму, а також попереднього перетворення її в інші види енергії (світлову, теплову, магнітну і акустичну) для безпосереднього впливу на біологічні об’єкти і продукцію.

Результати роботи наукового гуртка у 2020-2021 н.р.

  • Дослідженнями впливу електричного поля промислової частоти на енергію проростання і схожість цибулі займались студенти 21МБЕЕ групи БУРЦЕВА С. та КЛИК А. Дія електричного поля промислової частоти є одним із найбільш простих і ефективних методів передпосівної обробки насіння, що проводить для активізації в них фізико-хімічних реакцій і сприяє більш інтенсивному засвоєнню насінням живильних речовин із ґрунту.. Посадковий матеріал після обробки було висаджено в ґрунт для подальшого спостереження.
  • Реалізацією моделі автоматичної системи наповненням ємності, займався студент 12МБЕЕ групи РУДЕНКО О. Іноді стоїть завдання наповнення витратних ємностей водою на різних об’єктах, наприклад, що застосовуються на газових котелень для безперебійного забезпечення водою при відключенні або короткочасні перебої водопостачання. Для подібних завдань зазвичай купують щити управління насосами, але якщо тиск води досить високий можна заощадити на покупці насосів їх установці заздалегідь виключити витрати електроенергії і організувати наповнення ємності за допомогою автоматичної системи наповненням ємності.

Діюча модель дозволяє демонструвати автоматизовану подачу води для поливу. Система здійснює полив за заданою програмою.
Алгоритм роботи: при відкриванні клапана відбувається заповнення ємності водою до того моменту поки вода не досягне датчика верхнього робочого рівня («ВРУ»), після цього клапан закриється. При зниженні рівня води нижче нижнього робочого рівня      («НРУ») клапан знову відкривається і знову відбувається наповнення ємності до «ВРУ».

4 Учасники гуртка брали участь заходах міста.

  • на локації ТДАТУ під час заходів до Дня міста  мелітопольцям були представлені діючі моделі «Драбина Іакова», «Розумний дім», які виготовлені під час роботи наукового гуртка;
  • на локації ТДАТУ під час ЕКОПІКНІКУ, організованого Агентством розвитку Мелітополя, за підтримки міжнародних донорів ВДОВІН Богдан презентував діючу модель «Розумний дім», яку розробив під час роботи наукових гуртків «Електротехнології в агропромисловому комплексі» та «Енергозбереження в теплотехнологіях» – керівник к.т.н., доцент Постол Ю.О.
  • на локації під час реалізації проєкту «Знайди себе в Мелітополі». на базі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного була представлені діюча модель «Розумний дім»

Продовження роботи гуртка планується у наступному навчальному році.

Більш детальна інформація про роботу гуртка за посиланням:

изображение_viber_2021-05-24_08-39-44 1