Підготовка затребуваного фахівця, який прийде на підприємство і одразу ж почне виконувати певний обсяг роботи, є основним завданням закладів вищої освіти. Саме тому Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного постійно вивчає ринок праці та пристосовується до нових умов підготовки сучасних фахівців.

Спеціальність 133 «Галузеве машинобудування» пропонує підготовку  висококваліфікованих кадрів за кваліфікацією «інженер-конструктор», які зможуть забезпечити провідні підприємства нашого регіону фахівцями високого класу. Це надасть можливість створювати на підприємствах новітні конструкції та розробки, які спроможні будуть конкурувати на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Сьогодні стає актуальним питання підготовки студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти для конструкторів.

28 листопада 2019 року на базі кафедри технічної механіки та комп’ютерного проектування ім. професора В.М. Найдиша відбувся круглий стіл за участю представників промислових підприємств міста: ПАТ «Гідросила МЗТГ», ТОВ «Гітросила-Тетіс», ТОВ  «Тара», ТОВ «Турбоком», ТОВ «Автопривод», ТОВ “Руслан-комплект”, ТОВ «МПІ-Агро та ін.

Учасники круглого столу обговорювали доцільність підготовки таких фахівців та окреслили вимоги до сучасного інженера-конструктора.  Сьогодні конструктор повинен володіти технікою креслення за допомогою сучасних комп’ютерних програм та систем автоматизованого проектування та моделювання, складати 3D моделі та виконувати за ними деталювання.

Дискусійно були обговорені план та вміст навчальних дисциплін, розширення практичних навичок за рахунок проходження навчальної, науково-дослідної та переддипломної практики. А також можливість надання стипендій підприємством для особо обдарованих студентів з подальшим працевлаштуванням на даному підприємстві.

Доц. кафедри ТМКП Бондаренко Л.Ю.