15-16 березня 2024 р. проходила Міжнародна наукова конференція «Штучний інтелект: досягнення, виклики, ризики». Організатори конференції: Інститут проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України, Міністерство освіти і науки Україні.

Мета конференції: Обговорення напрямів фундаментальних досліджень у сфері штучного інтелекту, об’єднання учених у розвитку досліджень, аналіз впливу сучасних розробок із застосуванням ШІ на трансформацію суспільних процесів, інформаційно-комунікаційних технологій в різних сферах діяльності.

Участь в заході прийняли викладачі кафедри ІМКП Олена Дереза та Іван Водяницький.

На конференції заслухали та обсудили доповіді, що демонструють досягнення із впровадження технологій штучного інтелекту та/або поточні виклики, аналіз потенційних загроз їх використання у конкретній пріоритетній сфері розвитку України (безпека та оборона, наукова діяльність та освіта, медицина, промисловість та енергетика, телекомунікаційна галузь, транспорт та інфраструктура, сільське господарство, екологія та ін.) на основі інноваційних підходів, кращих світових практик а також перспективних результатів теоретичних досліджень.

Зацікавленість у учасників конференції отримала й доповідь Івана Водяницького на тему: «Використання текстових моделей для обробки інформації».

За результатами роботи конференції сформовано Програму Міжнародної наукової конференції «Штучний інтелект: досягнення, виклики, ризики» та опубліковано Збірник Матеріалів конференції.