Цього року кафедра «Технічна механіка та комп’ютерне проектування імені професора В.М Найдиша» вперше проводила державну кваліфікаційну атестацію за освітньо-професійною програмою «Конструювання та технології машинобудування».

Слід зауважити, що працівники кафедри ТМКП дуже відповідально віднеслись до організації, проведення і складання завдань до державної кваліфікаційної атестації.

Виконання завдань вимагало від здобувачів вищої освіти володіння сучасними системами автоматизованого проектування (САПР) MCAD. За допомогою CAD систем здобувачі розробляли 3D моделі деталей і робочих креслеників до їх виготовлення, а за допомогою CAM систем вони писали керуючі програми до верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК). Завершувалась робота складанням технологічного процесу виготовлення деталі в автоматизованому режимі.

До державної атестації у вигляді комплексного державного кваліфікаційного екзамену було допущено 10 здобувачів вищої освіти спеціальності 133 – “Галузеве машинобудування”, які повністю виконали навчальний план. Здобувачі виконували завдання згідно білетів, які складені відповідно до стандарту та робочих програм дисциплін.

Державна кваліфікаційна атестація – це завершальний етап освітнього процесу, що здійснюється відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та Положення про атестацію здобувачів вищої освіти у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного. Вона проводилась державною кваліфікаційною комісією, склад якої налічував висококваліфікованих фахівців на чолі із головою комісії головним інженером ТОВ ТД «Біол» – Сосновським С.О. та затверджувався наказом ректора.

20200622_100839 20200622_100832