В наш час Україна переживає грандіозну трансформацію, тому то необхідна інноваційна парадигма виховання студентів. Її вектор спрямований на формування власної й усвідомленої потреби у знаннях, у навичках, у вмінні творчо та з радістю навчатись. Молода людина в цьому процесі є вихідною точкою навчального процесу, у ході якого виявляється і виховується Особистість, а не просто набуваються знання. Найважливішою громадською рисою особистості є сформованість національної самосвідомості, любові до рідної землі, свого народу, готовності до праці на благо України.

Сучасне виховання студентів має забезпечувати залучення молоді до світової культури й загальнолюдських цінностей. За своїми формами й методами воно має відповідати кращим світовим і європейським стандартам.

З цією метою 1 та 28 листопада 2017 р. співробітниками Наукової бібліотеки ТДАТУ Цикало О.В. та Семенюк Н.М. були проведені на кураторських годинах у 11-МБЕЕ групі енергетичного факультету тематичні заходи-бесіди: «Уроки комільфо» та «Календарі усіх часів та народів» відповідно.

Цикало О.В. в дуже цікавій та пізнавальній презентаційній формі представила студентам правила етикету, а також ознайомила студентів з видами етикету та з загальними питаннями, які пов’язані з правилами поведінки та загальної культури.

Семенюк Н.М. з перших хвилин спілкування захопила увагу студентів розповіддю про історію створення та розвитку календарів народів світу. Жвава дискусія розпочалася при обговоренні історії та особливостей східного календаря та знаків зодіаку.

При проведенні таких заходів завжди цікаво спостерігати за емоціями студентів: спочатку здивування від широко відомої інформації, потім увага та тиша, а наприкінці щирі аплодисменти та слова подяки лекторам за пізнання таких різнобарвних сторін життя людства.

З повагою куратор, доцент Нестерчук Д.М.